» »

Як поміняти масло в двигуні ВАЗЗаміна масла - один з важливих пунктів поточного обслуговування автомобіля. Моторне масло служить для змащування обертових і тертьових деталей всередині двигуна і працює в агресивних умовах. Воно повинно зберігати необхідну в'язкість при різних режимах роботи і навантаженнях на двигун. З часом масло втрачає свої властивості і потребує заміни. Графік заміни масла залежить від типу масла, від стану мотора і умов експлуатації. На автомобілях ВАЗ заміну масла необхідно виробляти, в середньому, кожні 5000 кілометрів пробігу. Тип масла необхідно вибрати згідно інструкції з експлуатації. Несвоєчасна заміна масла може привести до поломки силового агрегату, аж до капітального ремонту.

Як поміняти масло в двигуні ВАЗ
Вам знадобиться
  • - шестигранний Г-подібний ключ для пробки зливного отвору;
  • - ключ для відкручування масляного фільтра;
  • - ключ «на 13»;
  • - ємність під відпрацьоване масло;
  • - новий масляний фільтр;
  • - моторне масло;
  • - ганчірка;
  • - рукавички.

Встановіть автомобіль на гальмо стоянки. Відкрийте капот і відкрийте кришку заливної горловини.

Спустіться в оглядову яму. Зніміть брудозахисні щиток піддону картера (якщо встановлений). Кріпиться він зазвичай на чотирьох болтах розміром під ключ «на 13». Відчистите зливну пробку. При сильному забрудненні скористайтеся металевою щіткою.

Візьміть підготовлену ємність для відпрацьованого масла і розмістіть її під зливний пробкою. Г-подібним ключем акуратно відвертайте пробку. Будьте уважні, зливаються масло має температуру не менше 60 градусів, працюйте в рукавичках! Дайте маслу повністю витекти з зливного отвору піддону картера.

Після зливу приберіть залишки масла ганчіркою і щільно закрутіть пробку на місце. Встановіть знятий грязезащитний щит піддону картера. Наступні операції виконуються зверху в підкапотному просторі.

Спеціальним ключем відверніть масляний фільтр. Дайте стекти залишкам масла і приберіть використаний фільтр. Очистіть місце кріплення масляного фільтра від залишків відпрацьованого масла. Візьміть новий фільтр і наповніть його на одну третину чистим моторним маслом. Потім акуратно намажте чистим маслом кільце ущільнювача нового фільтру. Загорніть новий фільтр на місце без використання інструменту. Затягніть його «від руки».

Встановіть воронку в заливну горловину. Залийте нового масла на 3 мм нижче позначки «MAX» на масляному щупі. Загорніть кришку заливної горловини. Після заливки чистого масла пустите двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу кілька хвилин. Під час роботи двигуна перевірте, чи немає підтікань масла з-під пробки зливного отвору і масляного фільтра. Зупиніть двигун, перевірте рівень масла, при необхідності долийте масло, підтягніть пробку і фільтр.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: