» »

Як вибрати акумулятор для вазЗараз на ринку представлена ​​величезна кількість моделей акумуляторів від самих різних виробників. Щоб при виборі акумуляторної батареї для ВАЗа не розгубитися в магазині, необхідно знати чотири основні параметри: ємність акумулятора, розмір, полярність і тип клем.

Як вибрати акумулятор для ваз
Вам знадобиться
  • - ваш автомобіль
  • - сантиметрова стрічка або рулетка

Визначте ємність акумулятора. Ви можете орієнтуватися по тому, яка акумуляторна батарея стояла на вашому автомобілі ВАЗ раніше, але якщо він протримався зовсім недовго, то, можливо, він або був неякісним, або був підібраний некоректно. У такому разі скористайтеся дуже простою формулою, щоб обчислити ємність самостійно: номінал акумулятора = номінал генератора * 0,75.
Таким чином, якщо номінал вашого генератора становить 80Ач, то ємність вашої акумуляторної батареї буде дорівнює 80 * 0,75, тобто 60Ач. Настійно не рекомендуємо ставити акумуляторну батарею, ємність якої перевищує результат ваших обчислень: генератор вашого ВАЗа просто не впорається з її підзарядкою.

Визначте розміри акумулятора. Стандартні габарити для більшості моделей автомобілів ВАЗ складають 242х175х190 мм. На всякий випадок все ж не полінуйтеся підняти капот свого ВАЗа і за допомогою рулетки або сантиметрової стрічки провести виміри.

Визначте полярність акумулятора. На більшості автомобілів ВАЗ полярність акумуляторної батареї пряма. Це означає, що якщо ви подивитеся на свій старий акумулятор, то його клеми будуть розташовані ближче до грат радіатора, а плюсова клема буде ліворуч. Якщо з якоїсь причини у вас все навпаки (клеми акумулятора розташовуються ближче до задньої стінки моторного відсіку, а плюсова - справа), то полярність зворотна.

Визначте тип клем. Для автомобілів ВАЗ звичайно підходять акумуляторні батареї з клемами так званого європейського типу: вони товщі клем азіатського типу і, на відміну від клем американського типу, які мають різьблення, кріпляться за допомогою невеликого гладкого металевого хомута.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: