» »

Які машини надійніше: німецькі чи японські?Спори про надійність японських і німецьких автомобілів не вщухають вже кілька десятиліть - з тих пір, як в 80-х роках автовиробники з Країни висхідного сонця не випустили на світовий ринок багато якісних і недорогих моделей. З тієї пори німецькі і японські інженери багато сил вклали в надійність своїх автомобілів.

Які машини надійніше: німецькі чи японські?
Надійність - властивість автомобіля протягом тривалого часу зберігати значення всіх параметрів в різних режимах і умовах експлуатації. Надійність автомобіля тісно пов'язана з неприпустимістю відмов у роботі, з ресурсом, ремонтопрігодностью і витривалістю.

Німецькі автомобілі

Легенда про наднадійності німецьких автомобілів йде корінням в сімдесяті роки, коли Mercedes Benz і Volkswagen очолювали списки рейтингів за індексами початкового якості і довгострокових випробувань на надійність - тестів, регулярно проводилися в Європі. Само собою, в цих тестах брали участь, в основному, європейські та американські авто. Японія тоді мала репутацію виробника низькоякісних товарів.

У 70-і і 80-і німецькі машини мали заслужену репутацію найнадійніших у світі. Але, з настанням 90-х, менеджери вирахували, що середньостатистичний споживач купує новий автомобіль на 5-10 років. А по закінченні цього терміну надійність автомобіля на 80% залежить від того, як його експлуатували і обслуговували, і тільки на 20% від початкового якості. І зробили висновок: автомобілі «на віки» вже не потрібні.

Більш того, захоплення передовими електронними системами - багатоступеневим турбонаддувом, роботизованими коробками передач, комплексними системами активної і пасивної безпеки - ускладнило конструкцію автомобіля, що не могло негативно позначитися на надійності. Крім того, експлуатація таких складних пристроїв має низку нюансів, про які більшість російських автовласників не здогадуються. У підсумку, неправильна експлуатація призводить до швидкої поломки і дорогого ремонту.

І ще. У гонитві за зниженням ціни багато німецькі автовиробники замовляють комплектуючі в Китаї, Туреччині або інших країнах з дешевою робочою силою. Наприклад, бюджетні автомобілі Volkswagen на 50-80% складаються з вузлів, зібраних китайцями.

Окремо від інших стоїть Porsche. Ці автомобілі стабільно займають вищі рядки рейтингів надійності. Але й ціни на них позамежні.

Японські автомобілі

У сімдесятих, маючи репутацію виробників низькоякісних машин, японські інженери сильно пропрацювали надійність своїх автомобілів і до початку 90-х стали наступати німцям на п'яти. В даний час окремі моделі японських автомобілів займають верхні рядки рейтингів надійності нарівні з німецькими.

Репутацію наднадійних японські автомобілі отримали і за те, що імпортуються з Японії праворульниє екземпляри 20-річного віку ще довго бігають по просторах нашої країни. Частково це пояснюється відмінними умовами експлуатації та обслуговування цих машин у себе на батьківщині. Почасти тим, що зібрана в Японії машина якісніше, ніж зібрана та Китаї, на Тайвані або у В'єтнамі.

Також, як і Porsche, різко виділяється якістю Lexus, не поступаючись в плані надійності своєму німецькому конкурентові. Однак, автомобілі Lexus все ж доступніше, ніж суперкари Porsche.

Підсумок

Безглуздо порівнювати надійність японських і німецьких автомобілів разом узятих. Порівнювати необхідно окремі автомобілі. І у Toyota і у Mercedes Benz були вдалі і невдалі моделі. І порівняння повинно проходити в своїх категоріях.

Саме так і роблять різні агентства, автомобільні журнали, щорічно складаючи рейтинги надійності різних автомобілів. Як правило, лідирують німці та японці. Їх наздоганяють корейці. Але і в кінці такого списку можна побачити одну з «невдалих» німецьких чи японських моделей.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: