» »

Як відрегулюваті клапана в мопедіІнструкції з ЕКСПЛУАТАЦІЇ чотірітактніх мопедів рекомендуються регулюваті зазори по досягненні Дерлей 1000 км пробігу, а потім кожні 4000 км пробігу. Крім того, провести регулювання потрібно при появі сторонніх шумів у двігуні після розбирання головки циліндра або заміні ланцюга приводу ГРМ.

Як відрегулюваті клапана в мопеді
Вам Знадоби
  • - набір щупів;
  • - набір накидних ключів і торцевих головок;
  • - пасатіжі і трубчатий ключ.

Повністю охолодіть двигун. Якщо регулювання зазорів клапанів проводитись після ремонту двигуна, виставленна клапанів Проведіть на Знято моторі. У Двигун з газорозподільнім механізмом типу SOHC зазори регулюються Гвинт, розташованімі на кінцях коромісел.

Відкрутіть гайки кріплення кришки у мотора скутерного типу або різьбовій лючок в головці циліндра у двигуна з коробкою передач. Клапани встановіть в положення верхньої мертвої точки кінця такту стиснения. Для цього знайдіть СПЕЦІАЛЬНІ Мітки на зірочці ланцюга приводу ГРМ і на голівці циліндра.

Провертаючі коленвал силового агрегату, сумістіте ЦІ Мітки. Колінчастій вал Обертана трубчастих ключем, надітім на гайку ротора генератора. Щоб підібратіся до цієї гайці Великої викрутки відгвінтіте пробку на крішці генератора (на мопедних моторах) або демонт корпус вентилятора (на скутерних моторах). Попередньо вікрутіті свічку запалювання.

Провертайте Колінвал до повного поєднання міток приводу ГРМ на голівці циліндра і на зірочці. Перевірте правільність виставленна клапанів в положення верхньої мертвої точки. Для цього покачайте Колінвал Осторонь. При цьом коромисло клапанів повінні залішатіся нерухомости і мати Невеликий люфт (Вільний Хід). Плоскими щупами виставте точні Величина теплового зазорів.

Вставляйте по черзі щупі різної товщина в зазор між торцем клапана і регулювальна Гвинт, встановленим на короміслі. При необхідності, згінайте щупі. Якщо щуп входити в зазор з невеликим зусилля, а Наступний за розміром щуп в цею зазор не входити, вважать величину зазору рівній товщіні Першого щупа. У більшості двигунів об'ємом 50 куб. см зазори повінні буті 0.05 мм, ЯКЩО Інші дані НЕ вказані в інструкції з ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Для Зміни розміру зазору утрима допомогою ключа або пассатижами. Одночасно відкручуйте контргайку. Вставити в зазор Потрібний щуп, Обертана регулювальна гвинт до Слабко защемлення щупа. Потім, утрімуючі щуп на місці, закрутіть контргайку. Регулювальна гвинт при цьом зафіксуйте від Зсув пассатижами або ключем.

Після цього обов'язково проконтролюйте правільність встановлення теплового зазору. У зворотній послідовності встановіть ВСІ раніше демонтовані деталі.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: