» »

Як перевіряти рівень масла в коробці-автоматЯк перевіряти рівень масла в коробці-автомат. У більшості автомобілів рівень масла (ATF) в автоматичній коробці перемикання передач (АКПП) потрібно вимірювати при працюючому двигуні і встановленому в положення «P» важелі вибору діапазону (РВД). На щупі, яким здійснюється вимір рівня масла в АКПП, зазвичай знаходиться кілька позначок. Дві верхні позначки (які часто є єдиними) відповідають стандартному рівню масла, розігрітого до робочої температури (близько 90 ° С). Часто цей відрізок щупа позначений зарубкою та / або підписом "Hot".

Як перевіряти рівень масла в коробці-автомат
Вам знадобиться
  • Рукавички, суха ганчірка.

Для того щоб виміряти рівень масла в АКПП, потрібно зробити наступні дії: прогрійте коробку передач, проїхавши 10-15 кілометрів, після чого поставте машину на рівну горизонтальну поверхню, не вимикаючи двигуна.

Одягніть рукавички, приготуйте суху ганчірку і відкрийте капот. Ближче до перегородки, що відокремлює моторний відсік від салону, ви побачите петлю щупа, схожу на петлю щупа виміру рівня масла в двигуні. Як правило, вона пофарбована в яскравий колір.

Потягніть за петлю і витягніть щуп з коробки перемикання передач. Протріть щуп ганчіркою і вставте його назад до упору. Витягніть знову щуп. Саме нижнє сухе місце і буде вказувати на рівень масла в АКПП.

Часто на щупі бувають ще позначки для виміру холодного рівня масла. Вони призначені для приблизного визначення рівня при заміні масла. Але остаточний рівень все одно слід перевіряти при прогрітому маслі. Бувають ще відмітки про те, в якому становищі АКПП слід перевіряти рівень масла і відмітки про тип масла. Якщо рівень масла відповідає нормі, то вставте щуп назад і закрийте капот.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: