» »

Як підібрати масло до автомобіляДля людини, яка нещодавно обзавівся автомобілем, вибір масла представляє певну трудність. Різноманітність моторних масел на ринку не дозволяє швидко зорієнтуватися. Тому завжди залишається загроза зіпсувати характеристики автомобіля. Так як же правильно підібрати моторне масло?

Як підібрати масло до автомобіля
Вам знадобиться
  • - рідина для промивки двигуна.

Якщо ваш автомобіль не такий новий, як хотілося б, визначте необхідний клас в'язкості SAE (американське співтовариство автомобілістів), а також виберіть відповідне для вас масло - мінеральне або синтетичне. Якщо у вас немає інструкції заводу-виробника, визначте самостійно клас в'язкості. Для цього враховуйте середні температури в зимовий час в місці експлуатації автомобіля. Наведена нижче таблиця вам у цьому допоможе: 0W до -30 оС і ніже5W до -25 оС10W до -20 оС15W до -15 оС20W до -10 оС25W до -5 оС

Враховуйте той факт, що олія повинна максимально зберігати свою текучість при будь-яких температурах, щоб швидко прокачуватися за системою автомобіля і захищати двигун. Синтетичні і мінеральних масла відрізняються за своїм молекулярному будові. Синтетичні володіють такими характеристиками, як більш висока плинність (щодо більшості мінеральних масел) і здатність швидко проникати в усі ділянки двигуна. Синтетика здатна функціонувати в більш широкому температурному діапазоні, а також при зайвому тиску і вібрації. Такі масла найбільш вдало підходять для іномарок з малим пробігом. Але у них є свій недолік - досить висока ціна.

Якщо ви - володар вітчизняного автомобіля, та ще далеко не нового, то зверніть увагу на мінеральні (нафтові) масла. Вони більш в'язкі і не будуть підтікати у випадку старих зношених сальників. Ці масла мають як переваги, так і недоліки. Великий вміст присадок сприяє швидкій втраті деяких корисних властивостей. Найкращі з представників нафтопродукції - парафінові масла: вони мають досить хорошими характеристиками в'язкості і температури. Плюсом цієї продукції є її дешевизна. Мінус - такі олії вимагають частої заміни. Тому їх не можна застосовувати при роботі двигуна в тяжких умовах.

Перед заміною масла придбайте рідина для промивки двигуна і ретельно промийте його. Також купите новий масляний фільтр. У співвідношенні «ціна-якість» оптимальними виявляться фільтри марки Framm або Mann. Промивку двигуна робите з особливою ретельністю. Пам'ятайте про те, що навіть агресивна промивка та спеціальні засоби не зможуть за 5-10 хвилин повністю очистити шари бруду і відкладень від вашого двигуна. Після промивання дайте автомобілю попрацювати на холостому ходу протягом 10-15 хвилин. Це посприяє максимальному очищенню двигуна.

Простежте за тим, щоб нове моторне масло не виявилося підробкою. Дороге масло підробляють зараз досить майстерно. Не робіть подібних покупок на ринках, де вам запропонують придбати хороше масло по «подібною» ціною. Купуйте тільки в спеціалізованих центрах продажів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: