» »

Як зняти головку циліндраПід головкою блоків циліндрів мається на увазі кришка, що захищає блок від впливу зовнішніх негативних впливів. Виготовляється ця деталь з алюмінієвого сплаву або легованого чавуну. Знімати головку блоків циліндрів доводиться при повному розбиранні двигуна автомобіля, у разі заміни клапанів або для видалення нагару, який може утворитися на поверхні камер згоряння.
Як зняти головку циліндра
Вам знадобиться
  • - накидний ключ;
  • - ріжковий ключ.

Перед зняттям головки транспортний засіб необхідно встановити на підйомник, після чого потрібно від'єднати дріт від мінусової клеми акумулятора. Після цього підніміть автомобіль і злийте з радіатора охолоджуючу рідину. Для цього відкрийте краник отопітеля і відкрутіть пробки зливу з радіатора і блоку циліндрів.

Від випускного колектора відкріпите приймальну трубу глушників та вийміть кронштейн труби насоса охолоджуючої рідини. Відпустіть машину і зніміть повітряний фільтр. Для цього достатньо відкрутити від карбюратора шланги вентиляції картера і кришки головки циліндрів, а також шланг, завдання якого полягає в подачі нагрітого повітря від терморегулятора повітряного фільтра. Потім закрийте технологічної кришкою карбюратор.

Вимкніть дроти від розподільного датчика запалювання і свічок, а також від карбюратора. Також не забудьте від'єднати дроти від датчика, що показує рівень охолоджувальної рідини, і контрольної лампи тиску масла в двигуні. Після цього від датчика і карбюратора відкрутіть вакуумний шланг і зніміть сам датчик.

Тепер потрібно від'єднати шланги від паливного насоса і карбюратора, а від впускної труби відкрутити трубку економетра і шланг, який йде до підсилювача гальм. Далі шланги від'єднайте від відвідного патрубка сорочки охолодження двигуна.

Після цього від двигуна від'єднайте троси приводу повітряної і дросельних заслінок карбюратора. Крім цього, знадобиться зняти кришку зубчастого ременя і головки блоків циліндрів.

Поставте важіль перемикання передач на нейтральне положення. Потім колінчастий вал прокрутите, рухаючись строго за годинниковою стрілкою. Робити це потрібно до тих пір, поки мітка, нанесена на маховик, не буде встановлена ​​в напроти середньої позначки шкали.

Щоб витягти вісь з роликом і дистанційним кільцем, відкрутіть гайку її кріплення. Потім від'єднайте ремінь зі шківа розподільного валу і, утримуючи шків від прокручування, акуратно відкрутіть кріпильний болт, після чого зможете легко зняти його разом з шпонкою.

Тепер можете відкрутити гайку, за допомогою якої кришка зубчастого ременя кріпиться до голівки блоків циліндрів, та вийміть її разом з прокладкою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: