» »

Як перевірити головну паруКоли при русі зі швидкістю більше 30 км / год з боку заднього моста автомобіля ВАЗ (класика) чути «вої» або «гул», значить, прийшла пора перевірити задній редуктор. Це буває в тому випадку, коли між елементами головної пари встановився неприйнятний зазор. Найкраще перевірку і ремонт самостійно не виробляти, а довірити це фахівцям.

Як перевірити головну пару
Вам знадобиться
  • - ключ на 13;
  • - ключ на 19;
  • - ємність для масла;
  • - свинцева окис;
  • - регулювальний стенд.

Встановіть автомобіль на підйомник або оглядову канаву. Зафіксуйте в останньому випадку передні колеса башмаками-упорами.

Візьміть ключ на 13 і від'єднайте кардан від заднього редуктора. Гайки одноразові, так що при складанні слід їх замінити новими.

Візьміть ємність (3 л) і ключем на 19. Відкрутіть заглушку на редукторі і злийте масло.

Вивісите задні колеса на домкраті або підйомнику. Зніміть їх. Витягніть півосі з обох сторін.

Візьміть ключ на 13 і відкрутіть болти, які кріплять редуктор до «панчосі» (кожуха заднього моста). Він порівняно важкий, так що будьте обережні.

Закріпіть редуктор на верстаті і огляньте місце з'єднання деталей головної пари між собою. Іншими словами плями дотику між ними при прямому і задньому ході. Вони повинні бути строго посередині.

Зменшіть товщину регулювального кільця, якщо плями вище середнього положення, і збільшіть - коли нижче.

Встановіть редуктор заднього моста на стенд і перевірте якість зачеплення. Для цього спочатку змастіть тонким шаром робочу поверхню зубів головною шестерні свинцевої окису.

Увімкніть стенд і, діючи важелями, пригальмуєте півосі, щоб на зубах залишився слід від зачеплення. Зупиніть стенд і запустіть його в зворотному напрямку і пригальмуєте так само, як у першому випадку, щоб отримати «плями» з іншого боку.

Зупиніть і вимкніть стенд і огляньте поверхні зубів. При правильному зачепленні регулювання вважається закінченою. В іншому випадку потрібне розбирання редуктора.

Повторіть при складанні попередній натяг роликових підшипників ведучої шестірні під час перевірки моменту опору проворачиванию. Проведіть попередній натяг роликових підшипників коробки диференціала і відрегулюйте бічний зазор шестерень головної передачі.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: