» »

Як перевірити датчик абсолютного тискуЯк перевірити датчик абсолютного тиску. Датчик абсолютного тиску в автомобілі в комплекті з електромагнітним клапаном використовується для контролю глибини розрідження у впускному трубопроводі. Зміна тиску щодо барометричного є результатом зміни поточного навантаження на двигун. Послідовність операцій при перевірці датчика тиску залежить від його конкретного типу.

Як перевірити датчик абсолютного тиску
Вам знадобиться
  • - вакуумний манометр;
  • - вакуумний насос;
  • - тестер (вольтметр);
  • - тахометр.

Для перевірки датчика аналогового типу спочатку приєднайте перехідник до вакуумного шлангу між впускним колектором і датчиком. Підключіть вакуумний манометр.

Запустіть двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу. Якщо розрідження в колекторі не надто високо, тобто не перевищує 520 мм рт. ст., перевірте вакуумний шланг на наявність перегинів і пошкоджень, а також правильність установки ременя приводу розподільного валу. Причиною низького розрідження може бути також дефект діафрагми датчика.

Від'єднайте вакуумний манометр і підключіть замість нього вакуумний насос. Створіть за допомогою насоса на датчику розрідження приблизно 555-560 мм рт. ст. Потім припиніть відкачку вакуумним насосом. Справний датчик показуватиме розрідження не менше 25-30 секунд.

Для перевірки датчика абсолютного тиску цифрового типу використовуйте тестер, переключивши його на вимірювання напруги.

Увімкніть запалювання. Відшукайте контакти живлення і заземлення. Підключіть позитивний висновок вольтметра до проводу, який з'єднаний з сигнальним контактом датчика тиску. Справний прилад покаже напруга щодо маси близько 2,5 В.

Переключіть пристрій в режим тахометра. Від'єднайте вакуумний шланг від датчика тиску. Позитивний висновок вимірювального приладу підключіть до сигнального проводу, а негативний приєднайте до проводу заземлення датчика тиску. У нормі прилад покаже 4400-4850 об / хв.

Підключіть до шланга датчика вакуумний насос. Змінюйте розрідження в датчику насосом, спостерігаючи за показаннями приладу, що знаходиться в режимі тахометра. Ознакою справності буде стабільність розрідження і показань приладу.

Вимкніть вакуумний насос. Прилад в режимі тахометра повинен показувати від 4400 до 4900 об / хв. Якщо ці значення не витримуються, замініть датчик на справний.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: