» »

Як перевірити масло в автоматичній коробціАвтоматична коробка перемикання передач обладнана автономною системою змащення, що не залежить від системи змащення двигуна. У разі зниження обсягу залитого в АКПП масла нижче критичного рівня, неминучий вихід її з ладу. Тому перевірка рівня мастила в коробці-автоматі повинна здійснюватися щодня.
Як перевірити масло в автоматичній коробці
Вам знадобиться
  • - Рукавички.

На відміну від двигуна, рівень мастила в АКПП перевіряється виключно в прогрітому стані.
Отже, після прогрівання силової установки, нагадаємо, що автомобіль повинен розміщуватися в даному випадку на рівному майданчику з затягнутим стоянковим гальмом, важіль селектора кілька разів переміщується по всіх позиціях. Після цього він переводиться в положення «Р» (паркінг), але робота мотора не зупиняється і відкривається капот.

При працюючому в режимі холостого ходу двигуні проводиться витяг щупа АКПП, який протирається, вставляється назад до кінця і знову витягується. Якщо фактичний рівень масла розташований між двох міток, то це в межах норми. А ось якщо нижче - тоді його необхідно долити і перевірити герметичність корпусу АКПП.

Трохи докладніше про мітки на щупі автоматичної коробки. Мітка «COLD» вказує на те, яким має бути рівень мастила в АКПП, якщо автомобіль недостатньо прогрітий, чи не перебував у русі, і важіль селектора не переміщує по позиціях. Тобто, вона вказує на рівень щодо холодного масла. Мітка «HOT» вказує на те, яким має бути рівень мастила в АКПП, якщо автомобіль незадовго до заміру здійснив пробіг і масло в коробці розігріте до робочої температури.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: