» »

Як самостійно поміняти підшипник і маточинуТрансмісія автомобіля (ходова частина) безпосередньо пов'язана з безпекою водіння: заклинило, базікати колесо може призвести до біди. Тому варто уважно поставитися до шуму, що з'явився в районі переднього або заднього колеса; що свідчить про можливу поломку підшипника, а то і маточини.

Як самостійно поміняти підшипник і маточину
Більшість що продаються нині легкових автомобілів відносяться до категорії передньопривідних. Тому цілком логічно розглянути способи заміни підшипника і маточини саме на таких моделях.

Заміна підшипника в передньому колесі

Насамперед необхідно поставити автомобіль на домкрат, щоб проблемне переднє колесо в підвішеному стані. Крім домкрата, в цілях безпеки, не забудьте встановити додаткову опору. Зніміть колесо і вибийте стопорний затискач на гайці маточини. Потім необхідно ключем на «30» (краще брати накидною) відвернути гайку. Варто відзначити, що затягнута вона сильно, тому знадобиться помічник, який, сидячи в салоні, буде тиснути на гальмо.

Далі можна знімати супорт (він кріпиться зазвичай на двох гайках) разом з гальмівними колодками, і металевий пильник, який захищає гальмівний диск. Тепер можна зняти сам гальмівний диск і акуратно вибити (краще через дерев'яну прокладку) маточину. Наступний етап - зняття підшипника. Для цього потрібно пассатижами з гострими носами зняти стопорні кільця, які знаходяться з обох сторін. Підшипник, точніше його стару обойму, краще знімати за допомогою знімача. Якщо ж такий відсутній, то можна вибити обойму молотком і зубилом, підставивши по вісь яку-небудь опору, наприклад, пеньок.

Знявши підшипник, огляньте маточину і спробуйте надіти на неї новий підшипник. Якщо це виходить без особливих зусиль, то доведеться міняти і маточину. Новий підшипник необхідно забивати через дерев'яну прокладку, прикладаючи зусилля до внутрішньої обоймі. Далі залишається провести збірку в зворотній послідовності.

Заміна підшипника, маточини заднього колеса

Якщо задні гальма дискові, то міняти підшипник, ступицю необхідно так, як описано в попередньому розділі. Якщо ж гальма барабанні, то хід дій буде дещо іншою. Спочатку також потрібно вивісити за допомогою домкрата задню вісь і зняти колесо. Далі збийте гальмівний барабан і витягніть захисний ковпачок маточини. Витягніть шплінт (якщо він є) і відкрутіть гайку. Злегка постукуючи молотком, зніміть маточину, при цьому може випасти внутрішня обойма підшипника. Тепер можна зняти манжету і зовнішні обойми підшипників (внутрішнього і зовнішнього).

Перед установкою нових підшипників очистіть вісь від забруднень. Спочатку встановлюються зовнішні обойми нових підшипників, потім внутрішні. При цьому бажано використовувати відповідну оправлення; також не допускайте перекосів. Після монтажу підшипників заповніть простір консистентним літієвої мастилом.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: