» »

Як зняти стартер з "класики"Практично при будь-які несправності стартера його доводиться знімати, тому що він розташований під двигуном і доступ до нього обмежений. Також для ремонту та обслуговування стартер необхідно розбирати, а це неможливо без зняття його з двигуна.

Як зняти стартер з "класики"
Зняття стартера на "класиці" представляє певні труднощі через його незручне розташування. Знімати найпростіше «через низ», на підйомнику або оглядовій ямі, тому що викручувати кріпильні гвинти і виймати стартер зручніше знизу.

Підготовчі роботи

Для зняття стартера знадобляться гайкові ключі на 13, ключ на 10 або на 12 для відкручування клем акумулятора, торцева головка на 13, ключ для головок з довгою Т-подібної ручкою і карданом.

Автомобіль встановлюється на оглядову яму або підйомник. При роботі на оглядовій ямі автомобіль необхідно поставити на гальмо стоянки і підкласти під задні колеса противідкотні упори.

Далі потрібно від'єднати клеми і зняти акумулятор з автомобіля. Для більш зручного доступу до стартера також знімається корпус повітряного фільтра з карбюратора. Повітроводи карбюратора необхідно закрити шматком чистої тканини без ворсу.

Зняття стартера

Ключем на 13 відкрутіть три гайки і зніміть спочатку патрубок гарячого повітря, а потім, викрутивши торцевим ключем на 10 нижній болт, зніміть захисний щиток стартера, розташований в нижній частині моторного відсіку безпосередньо над стартером. На автомобілях ВАЗ - 2107 з інжекторним двигуном додатково знімається грязезащитний щиток.

Далі знизу автомобіля торцевою голівкою на 13 ключем з диною ручкою і карданом відверніть 3 болта, що кріплять стартер до картера зчеплення. На инжекторном двигуні верхнім болтом додатково кріпиться розтяжка впускного паливопроводу, а середній болт тримає кронштейн джгута проводів датчика кисню. Висуньте стартер вперед з посадкового місця.

На карбюраторном двигуні необхідно зняти корпус повітряного фільтра разом з патрубком забору теплого повітря, а на инжекторном - дві розтяжки, що утримують впускний трубопровід.

Потім ключем на 13 на втягуючому реле стартера відверніть гайку наконечника силового плюсового дроту, що йде від акумулятора. Зніміть також наконечник керуючого проводу, втягує реле.

Тепер можна витягти стартер опустивши вниз у бік перегородки моторного відсіку, або через верх, що більш проблематично, тому що сильно заважають «штани» - труби випускного колектора двигуна.

При установці стартера після ремонту або заміни зазвичай не вкручують на місце самий нижній болт кріплення стартера. Це дозволяє надалі знімати агрегат «через верх», без ями або підйомника, відвернувши два, що залишилися болта звичайним ріжковим ключем на 13.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: