» »

Як зробити ліфт НивиАвтомобіль Нива НЕ всюдихід і по прохідності сильно поступається УАЗ. Для підвищення прохідності потрібно, в першу чергу, установка великих коліс і ліфт підвіски. Врахуйте, що на ліфтованний Ниві помітно знижується ресурс деталей підвіски, ходової частини та трансмісії. Тому сенс проводити ліфт є лише при частому використанні Ниви на серйозному бездоріжжі.

Як зробити ліфт Ниви
Вам знадобиться
  • Стяжки пружин підвіски (короткі для передніх і довгі для задніх). Набір ріжкових і накидних ключів з набором торцевих головок. Болгарка. Лещата. Домкрат. Для задньої підвіски: пружини ВАЗ-2104 і проставки для задніх пружин від ВАЗ-2101-2107, амортизатори від Газелі або імпортні, верхні поздовжні реактивні тяги від ІЖ-2126. Для передньої підвіски: пружини від Шевроле-Ниви, амортизатори від цього ж авто або імпортні, притискні шайби пиляків кульових опор в якості проставок.

Перед початком робіт вивісите Ниву на підйомнику. За відсутності підйомника підійміть домкратом і встановіть на підставки під кузов. Вивішування автомобіля знижує ризик його падіння і прискорює процес ліфтованія.

Підніміть задню частину автомобіля на максимальну висоту і зафіксуйте. Фіксація автомобіля повинна бути надійною, тому що при виробництві робіт машина буде сильно розгойдуватися. Викрутіть від заднього моста тягу обмежувача гальмівного зусилля, трійник заднього контуру гальм, нижні і верхні кріплення амортизаторів. Трійник зніміть. Зніміть амортизатори і задні пружини. При необхідності від'єднайте кріплення троса ручного гальма.

У верхні чашки пружин встановіть проставки, поставте нові пружини. Домкратом підійміть задній міст до висоти, потрібної для установки амортизатора. Встановивши нові гумки в амортизатор, поставте його. Прикрутите спочатку верхнє кріплення, потім нижню, але остаточно не затягуйте. Амортизатор перед установкою прокачайте, для чого стисніть його 6-7 разів до упору. Опустіть задню частину автомобіля на землю.

Зніміть обидві верхні реактивні тяги з заднього моста. Встановіть нові реактивні тяги, що не загортаючи остаточно болти. Домкратом підійміть задній міст за редуктор. Повертаючи міст прикрутіть тяги до кузова. Остаточно не затягуйте. Опустіть задній міст. Трохи пострибайте на задньому бампері, щоб установлені гумки амортизаторів встали вільно і розвернулися.

Не підводячи автомобіль, остаточно загорніть все незатянутой гайки. Встановіть на місце тягу обмежувача гальмівного зусилля і відрегулюйте його. Трійник подовжите за допомогою відповідного шланга і встановіть на місце.

Послабте гайки передніх коліс. Підніміть передню частину автомобіля і надійно зафіксуйте. Зніміть колеса. Очистіть від забруднень кульові опори, важелі і амортизатори. Зніміть пружини. Вийміть амортизатори, відвернувши верхнє і нижнє кріплення. Зніміть передній стабілізатор, від'єднавши його кріплення до кузова і нижнього важеля підвіски. Для підвищення прохідності, не ставте його назад. Викрутіть болти кріплення верхньої і нижньої кульових опор. Вийміть пружини, звільнивши їх від стяжок.

Встановіть стяжки на нові пружини, а самі пружини - на автомобіль. Домкратом підійміть нижні важелі підвіски до висоти, необхідної для установки амортизаторів. Встановивши на амортизатори нові гумки, поставте амортизатори. Від верхнього відбійника відріжте 60-70% його висоти. Пріверніте кульову опору до нижнього важеля. На верхній кульовій опорі зберіть проставку з 13-ти притискних пластин, обварений між собою. За допомогою довгих болтів прикрутіть верхню кульову опору до верхнього важеля. Якщо необхідна стійкість Ниви на асфальті, встановіть передній стабілізатор.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: