» »

Як проводити діагностику автоЯк провести діагностику автомобіля. При покупці колишнього у вживанні автомобіля грамотний покупець обов'язково проводить діагностику автомобіля в автосервісі. При цьому не зайве знати, як правильно виконуються всі вхідні в неї операції, щоб проконтролювати працівників сервісу, а за технічної можливості - як провести діагностику самостійно.

Як проводити діагностику авто
Вам знадобиться
  • - обладнання для діагностики;
  • - прилади контролю;
  • - комп'ютер з потрібним програмним забезпеченням

Почніть діагностику з кузова, як з найдорожчою деталі. Ретельно перевірте шари фарби на всіх деталях, а також шви, стики і силові елементи. Виміряйте зазори між панелями, перевірте геометрію. Виявлені некоректності в величинах зазорів і порушення геометрії інформують про аварійний минулому машини і прийдешні проблеми при подальшій експлуатації.

За допомогою спеціального приладу, що вимірює товщину лакофарбового покриття оціните його цілісність. Різниця в товщині шарів фарби розповість зі 100% гарантією про минулі ударах, зварювальних швах і ремонтних роботах зі шпаклюванням. Загальна інформаційна картина дозволить визначити, битий автомобіль чи ні, а також який характер пошкоджень кузова.

Підключіть комп'ютер з встановленим програмним забезпеченням для діагностики двигуна, коробки передач, АБС, подушок безпеки та іншого. Діагностику автоматичної коробки проведіть за допомогою мотор-тестера, що зчитує коди помилок. Також замірте рівень трансмісійного масла та оцініть його стан. Відразу після цього уважно огляньте корпус коробки, звертаючи увагу на патьоки масла. Проведіть пробну поїздку на різних режимах роботи автоматичної або механічної коробки, визначаючи характер шумів і оцінюючи плавність перемикання передач.

За допомогою комп'ютерної діагностики двигуна відповідним програмним забезпеченням визначте фактичний стан силового агрегату, його комплектуючих і ступеня стиснення. Це дозволить оцінити стан поршневої групи, клапанів і розподільних валів, систем запалювання і вприскування. По закінченні діагностики вважайте і зітріть збережені і поточні помилки в блоці управління, а також перевірте роботу всіх датчиків і виконавчих механізмів в реальному часі.

Оцініть загальний стан підвіски і ходової частини. Зверніть увагу на амортизатори, пневматичні балони, пружини, важелі, ШРУСи, колісні і гальмівні диски, величину протектора шин, сайлентблоки, кермові наконечники, гідропідсилювач керма, рейку, кульові опори і шкворни, карданний вал, роздаточну коробку і редуктор. Переконайтеся у відсутності течі і відповідність люфтів нормативним вимогам. Комп'ютером перевірте стан системи управління підвіскою і гідропідсилювачем (електропідсилювачем). Перевірте роботу гальм, рульового управління і підвіски в русі.

Разом з технічної перевіркою з'ясуйте відповідність реєстраційних даних, що значаться в ГИБДД, з документами на автомобіль. Бази даних дозволяють перевірити всю історію машини з моменту її першої реєстрації. Встановіть факт зняття з реєстраційного обліку для продажу, відсутність обмежень на реєстраційні дії і відсутність арешту, накладеного судом або судовими приставами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: