» »

Як зняти бампер на ШкодіУ житті практично кожного автомобіліста часто трапляються неприємності різного роду. Наприклад, недобросовісний водій подряпав бампер на парковці і поїхав, не залишивши своїх контактних даних. Відвідування автосервісу - справа дорога, тому краще особисто зайнятися ремонтом. Але як зняти бампер?

Як зняти бампер на Шкоді

Спочатку варто подбати про місце, де ви будете робити демонтаж бампер. Враховуючи, що доведеться підлазити під передню частину автомобіля, краще знайти естакаду. Також цілком підійде яма в гаражі. Встановіть автомобіль на нейтральну швидкість і включіть гальмо стоянки. Тепер необхідно підкласти під передній лонжерон домкрат і підняти машину. Це потрібно для того, щоб отримати доступ до кріплень бампера, які знаходяться з боку колісної арки. Краще всього використовувати два домкрата відразу, тоді не доведеться опускати і піднімати кожну сторону.

Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумулятора. Вимийте колісну арку, так як кріплення можуть бути приховані під товстим шаром бруду. Якщо поруч з гаражем є мийка, то можна промити арки перед заїздом в гараж. Якщо мийка знаходиться на досить великій відстані від місця, де ви плануєте знімати бампер, то сенсу мити машину немає. Після очищення знайдіть розташування кріплень бампера. Це можуть бути шурупи, саморізи або болти. Акуратно виверніть їх. Якщо бампер прикріплений саморізами, то потрібно дуже плавно і повільно вивертати їх, щоб не пошкодити гнізда, в які вони загнані.

Тепер знайдіть дроти, що йдуть до протитуманним фарам. Від'єднайте кліпси. Самі противотуманки зазвичай кріпляться до бампера, тому немає необхідності і знімати. Якщо ж противотуманки прикріплені до бампера і балці, на якій тримається бампер, то їх потрібно демонтувати. Відкриті штекери кращого за все закрити чим-небудь, щоб у них не забилася грязь. Відкрутіть всі болти, які з'єднують бампер і захист картера. Візьміться за бампер з обох кінців і трохи потягніть на себе, щоб він вийшов з основних кріплень. Тепер від'єднайте електричні дроти і шланги, що йдуть до очищення передніх фар. Після цього бампер можна повністю знімати. Тримати його треба симетрично, в іншому випадку він може зламатися. Установка проводиться в зворотному порядку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: