» »

Як зняти двигун з ГАЗеліНеобхідність зняття двигуна виникає при капітальному або іншому складному ремонті силового агрегату, а також при заміні двигуна. Як правило, час проведення капітельного ремонту або заміни двигуна настає при пробігу 200-250 тис.км

Як зняти двигун з ГАЗелі
Вам знадобиться
  • - оглядова яма або естакада з загальним або переносним освітленням;
  • - вантажопідйомний механізм (лебідка, тельфер, таль), розрахований на вантаж не менше 300 кг.

Для зняття двигуна з автомобіля встановіть його на естакаду або оглядову яму. Подбайте про висвітлення робочого місця. При знятті двигуна обов'язково використання талі, лебідки або тельфера з вантажопідйомністю не менше 300 кг.

Відкрийте капот, відгвинтите кріплять його болти і зніміть його. Зніміть пробку розширювального бачка, відкрийте пробку радіатора і краники на блоці циліндрів і обігрівач, щоб злити охолоджуючу рідину. Для зливу масла з картера, відкрийте пробки зливних отворів. Після зливу масла поставте пробки на місце і затягніть. Зніміть акумулятор.

Від'єднайте дроти від котушок запалювання, стартера, генератора, датчиків приладів, датчиків детонації і синхронізації. Зніміть шланги радіатора, водяного насоса і термостата. Від'єднайте провід маси. Викрутіть болт кріплення лівої подушки до двигуна.

Зніміть шланг повітряного фільтра, кришку і фільтруючий елемент самого повітряного фільтра. Потім зніміть корпус повітряного фільтра, виключивши влучення у двигун гайок і шайб його кріплення. Від'єднайте від карбюратора все троси, тяги, топлівопроводи і шланги, закривши патрубки чистими серветками. Від'єднайте шланги нагрівника, шланги вакуумного підсилювача і датчика абсолютного тиску. Від'єднайте шланг фільтра тонкого очищення палива. Викрутіть кріплення правої подушки до двигуна.

Знявши трос замку капота, зніміть облицювання решітки радіатора. Від'єднайте шланги розширювального бачка. Зніміть радіатор. Зачепите двигун за підйомні вушка і натягніть ланцюга вантажопідйомного пристрою.

У кабіні автомобіля зніміть гумовий ущільнювач статі з важеля коробки передач і з ковпака горловини корпусу. Вийміть важіль коробки передач. Отвір закрийте чистою серветкою.

Під автомобілем зніміть карданний вал в зборі. Отвір у коробці передач заглушите пробкою. На коробці передач від'єднайте дроти і трос спідометра. Робочий циліндр зчеплення від'єднайте від картера зчеплення. Від'єднайте прийомні труби випускної системи від випускного колектора і від коробки передач. Від'єднайте кріплення задньої опори двигуна до коробки передач, поперечину від лонжеронів автомобіля. Саму поперечину зніміть.

За допомогою вантажопідйомного пристрою вийміть двигун в зборі з коробкою передач і зчепленням.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: