» »

Як підключити кроковий двигунЯк підключити кроковий двигун. Здавалося б, що може бути простіше, ніж конструкція дросельного вузла інжекторного двигуна? Корпус, що має заслінку, та датчик холостого ходу з механізмом управління оборотами двигуна, що працює на холостих обертах. А про те, що цей самий механізм управління холостими оборотами працюючого мотора є не чим іншим, як кроковим електродвигуном - в курсі дуже вузьке коло автомобілістів.

Як підключити кроковий двигун
Вам знадобиться
  • - хімічний очисник електричних контактів - 1 флакон.

Принцип дії дросельного вузла зводиться до наступного:
- електричний сигнал з датчика положення заслінки надходить в електронний блок керування двигуном,
- блок, який отримав сигнал від датчика, обробляє інформацію, після чого подає електричний імпульс на кроковий електродвигун;
- кроковий двигун, реагуючи на отриманий імпульс, приводить в дію механізм зміни положення дросельної заслінки.

Будь-який збій в системі установки оборотів холостого ходу негативно впливає на стабільність роботи мотора в цілому, виражених в перебоях двигуна, що виникають при перемиканні передач під час прискорення або уповільнення автомобіля. Утруднений запуск або нестабільна робота мотора в режимі холостого ходу, також є ознаками несправності крокової двигуна дросельного вузла.

Водійська практика має в своєму багажі чимало випадків, коли після установки в дросельний вузол нового крокового електродвигуна, в роботі мотора нічого не змінювалося, і він як і раніше «вередував». Що приводило в подив невдалих автовласників.

Як з'ясувалося пізніше, причиною виникнення перебоїв в роботі двигуна на холостому ходу була не кроковий мотор, а окислені контакти в колодці, через яку на нього подається електрична напруга.

У зв'язку з цим фахівці настійно рекомендують автовласникам, що зважилися на заміну пристрою зміни положення дросельної заслінки, в першу чергу оглянути стан контактів електричної колодки, призначеної для підключення крокової двигуна, на предмет їх окислення і забрудненості.
А у випадках заміни зазначеної деталі - нової, перед підключенням до неї електричного роз'єму, очистіть і обробіть групи контактів спеціальним антиокислювальною хімічним складом, який продається в будь-якому автомагазині. І тільки після цього робите підключення крокової двигуна дросельного вузла.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: