» »

Як зняти маточину колесаЯк зняти маточину. Несправна ходова частина автомобіля завжди таїть в собі небезпеку. Професійний автомобіліст знає, що їхати на такій машині не можна, і вживає всіх заходів по усуненню несправностей. Крім колеса доводиться знімати і маточину. Для новачків ця робота може виявитися непосильною працею. Але для зміни і ремонту багатьох деталей ходової частини ця процедура необхідно. Розглянемо процес зняття маточини колеса.

Як зняти маточину колеса
Вам знадобиться
  • 1) Універсальний ключ для зняття колеса;
  • 2) Два ключ на «17»;
  • 3) Ключ на «22»;
  • 4) Набір головок;
  • 5) Домкрат;
  • 6) Знімач кульових опор.

Підставте під автомобіль опору. Також встановіть башмаки під колеса автомобіля для стійкості. За допомогою універсального ключа (балонніка) зірвіть гайки кріплення колеса до маточини. За допомогою домкрата підніміть автомобіль. Далі за допомогою балонніка відверніть гайки кріплення. Пам'ятайте, що в першу чергу необхідно зірвати гайки. Інакше ви не зможете розкрутити їх при піднятою машині. По закінченню роботи зніміть колесо і відкладіть його вбік.

Під час робіт ви будете знімати маточину разом з гальмівним диском. Для цього вам необхідно зняти кульові опори з кріплення маточини колеса. Для цього встановіть знімач в пальці кульових опор. Одночасно відкручуйте ключем на «22» гайку кріплення опори і Випрессовиваемие пальці верхньої і нижньої кульової. Повинен пролунати характерний звук, який буде означати, що кульова опора Випрессовать. Після цього розкрутите болти кріплення і підійміть верхній важіль. Як тільки верхня кульова опора вискочить, підійміть маточину для зняття її з нижнього важеля. Зніміть привід, якщо автомобіль є передньопривідний. Після такої операції потрібно заміна пильовика приводу. Не забудьте зняти гальмівний шланг з супорта.

Зніміть супорт. Зігніть стопорні пластини кріплення. Головкою на «17» відверніть два болти кріплення. Після цього знімайте його. Також можна зняти колодки перед зніманням супорта. Тепер залишається тільки маточина і гальмівний диск. Зніміть декоративну накладку. Потім відверніть гайку маточини. Вийміть внутрішню обойму підшипника. Ключем відверніть два напрямних штифта. Тепер залишається зняти гальмівний диск. Після зняття диска залишиться лише сама маточина. Не забудьте перед установкою маточини замінити підшипники і зробити змащення литолом.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: