» »

Як зняти торпедуЯкщо ви ще жодного разу в житті самостійно не пробували зняти торпеду, а звертатися до фахівців немає часу або можливості, спробуйте скористатися докладною інструкцією. З її допомогою ви зможете зняти торпеду акуратно, не завдаючи автомобілю яких пошкоджень. Пам'ятайте, що демонтаж торпеди - не найпростіший і досить трудомісткий процес, але багато автолюбителів настійно рекомендують виконувати цю роботу самостійно, стверджуючи, що власник автомобіля може зробити це набагато краще, ніж стороння людина.

Як зняти торпеду
 • Першим вашим дією має бути від'єднання проводів акумулятора. Крім того, необхідно заздалегідь вийняти попільнички, які розташовані в центральній консолі (зазвичай - в задній її частини).
 • Склопідйомники і вимикач аварійки необхідно витягти за допомогою тонкої довгої викрутки, а щоб не переплутати розташування роз'ємів, постарайтеся кожен з них помітити або замалювати їх початкове розташування в блокнот.
 • Рамку кріплення важеля перемикання передач також необхідно від'єднати, внутрішні гвинти - відкрутити. Після цього слід вийняти передню частину консолі. Не забудьте також зняти з передньої консолі ящик, призначений для дрібних речей.
 • Вийміть магнітолу, решітку сопел вентиляції (вони дуже просто витягуються - достатньо їх небагато розворушити і потягнути на себе). Бардачок необхідно відкрити і відгвинтити розташовані всередині фіксатори (якщо вони є), після цього можна виймати бардачок і приступати до від'єднання проводу лампи освітлення. Якщо автомобіль оснащений бортовим комп'ютером, його також необхідно зняти.
 • Тепер необхідно відвернути гвинти кріплення облицювання панелі обігрівача, витягти перемикачі, зняти всі нижні облицювання приладовій панелі (і з боку водія, і з боку пасажира). Також доведеться зняти і бічну облицювання панелі (зазвичай вона кріпиться гвинтами, розташованими знизу).
 • Тепер, не забуваючи зняти замок запалювання, демонтуємо рульове колесо і облицювальні кожухи рульової колонки. Відразу ж знімаємо комбінацію приладів в зборі (попередньо відвернувши гвинти-фіксатори), зазвичай прилади витягуються легко і без особливих проблем.
 • Сопла лобового скла знімаються за допомогою викрутки (досить просто легенько підчепити їх), після чого можна приступати до відкручування гвинтових кріплень (вони розташовуються з двох сторін торпеди, а також у гніздах сопел обдування лобового скла). Іноді для цього може знадобитися спеціальна міні-викрутка, так як витягати кріплення під кутом досить складно - заважає лобове скло.
 • Тепер можна зняти регулятор світла, від'єднавши всі відповідні роз'єми, і переконавшись, що жоден роз'єм не залишився приєднаним, приступити до демонтажу панелі. Обережно потягніть її на себе, і вона зніметься разом з воздухоразводамі. Знімайте торпеду - але робіть це максимально обережно, щоб не зламати обмежувачі на ній, так як вони можуть зачепитися за праву або ліву стійку.
 • Автор: Максим Привалов
  Рекомендуємо почитати:
  Коментарі: