» »

Як встановити газ на ВАЗЯк встановити газ на ваз. Установка газового устаткування на автомобілі ВАЗ дозволяє поліпшити технічні характеристики в частині економічності та якості роботи двигуна. Рішення по встановленню обладнання має бути обдуманим і зваженим, бо внесе коригування в стиль водіння і деякі зміни в частині експлуатації автомобілів ВАЗ. Крім того, при неможливості кріплення балона на зовнішніх деталях кузова установка об'ємного газового балона зменшить корисний об'єм багажного відсіку.

Як встановити газ на ВАЗ
Вам знадобиться
  • Газовий балон, газовий редуктор, з'єднувальні трубки та шланги відповідних характеристик і діаметрів, газовий клапан з вбудованим «сухим» фільтром, електромагнітний бензиновий клапан, перемикач «газ-бензин», змішувач, виносний заправний пристрій, електронні блоки управління подачею газової суміші, електромагнітні форсунки .

Почніть з вибору форми і ємності газового балона. Існує два типи форми балонів: тороидальний і циліндричний. Вибирайте балон залежно від бажаної ємності і конструктивних особливостей конкретної моделі ВАЗ. Приміром, на «Ниву» можна встановити циліндричний балон ємністю до 70-і літрів під днищем автомобіля, прикріпивши його до підлоги багажного відсіку, що дозволить зберегти корисний об'єм багажника. Тороїдальні ж балони повністю повторюють формою колесо і встановлюються у відсік для запасного колеса автомобілів ВАЗ - це обмежує обсяг балона, але звільняє місце в багажнику.

Виберіть газове обладнання, що відповідає типу двигуна вашого автомобіля. Воно ділиться на чотири «покоління» за типом освіти і подачі газової суміші. Обладнання першого покоління призначений для роботи в карбюраторних і простих інжекторних моделях двигунів.

Друге призначено для установки на інжекторні двигуни ВАЗ з каталітичним нейтралізатором відпрацьованих газів. Третє покоління обладнання має в своєму складі електронний блок управління синхронним уприскуванням суміші з дозатором-розподільником, а четверте укомплектовано більш сучасним електронним блоком для управління електромагнітними форсунками.

З'єднайте вбудований в балон мультиклапан з газовим клапаном в моторному відсіку латунним трубопроводом. Газовий клапан підключіть трубкою до редуктора-випарника, а його з'єднайте гнучкими шлангами зі змішувачем, вмонтованим в середню частину карбюратора.

Встановіть перемикач виду палива в безпосередній близькості до органів управління автомобілем, в легкодоступному для водія місці. Вмонтуйте електромагнітний бензиновий клапан в розрив бензопроводу перед карбюратором.

Для установки газового обладнання третього і четвертого поколінь зверніться до фахівців - воно вимагає додаткових комплектуючих і програмного забезпечення, яке складно інсталювати і налаштувати без спеціальних навичок.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: