» »

Як встановити передпусковий підігрівач на ВАЗУ холодну пору року автомобілі вітчизняного виробництва бажано оснащувати передпусковий підігрівач. Їх установка вимагає розуміння принципу роботи цих пристроїв і деяких технічних навичок.
Як встановити передпусковий підігрівач на ВАЗ
Вам знадобиться
  • Передпусковий підігрівач, шланг (~ 2м), металеві та пластикові хомути, трійник Т-подібний металевий, перехідник, гайкові ключі, викрутка, герметик або ущільнювальна стрічка, ніж для різання шлангів, охолоджуюча рідина, ємність для зливу охолоджувальної рідини (об'єм 7-10 л).

Виберіть вид передпускового підігрівача. Простіше встановити прилад, що працює від електрики, ніж нагріває охолоджуючу рідину за допомогою згоряння в спеціальній камері теплоповітряного суміші. Якщо у вас є доступ до побутової розетки, придбайте електронагрівальний передпусковий підігрівач, відповідний для типу вашого двигуна. Потужності в 1 кВт для легкового автомобіля достатньо.

Злийте охолоджуючу рідину через зливний отвір блоку циліндрів двигуна. Отвір прочистите. Укрутіть в нього перехідник, змастивши його різьбу герметиком або ущільнивши спеціальною стрічкою.

Підігрівач на кронштейні закріпіть в відповідне місце поблизу від перехідника. Виключіть будь-яке торкання приладу.

З'єднайте перехідник зі вхідним отвором підігрівача за допомогою шланга. Закріпіть сполуки хомутами.

Вріжте трійник в верхній патрубок радіатора так, щоб бічний штуцер був направлений в сторону підігрівача. З'єднайте боковий штуцер і вхідний отвір підігрівача патрубками за допомогою хомутів. Всі шланги розташуйте так, щоб вони не перегиналися і не терлися об інші деталі. З розрізнених залишків шланга за допомогою пластикових хомутів зробіть захист на проблемних ділянках.

Через заливну горловину радіатора залийте антифриз. Перевірте всі з'єднання. Охолоджуюча рідина не повинна підтікати. Закрийте радіатор.

Прокладіть шнур або зафіксуйте його. Виключіть контакт з рухомими і нагревающимися частинами двигуна, щоб запобігти механічне пошкодження.

Запустіть двигун на 3-5 хвилин. Видаліть з системи охолодження повітряну пробку. Вимкніть мотор. При необхідності долийте охолоджуючу рідину до потрібного рівня.

Перевірте роботу підігрівача. Увімкніть його в мережу. Якщо чути шум нагрівається антифризу і вихідний рукав тепліше вхідного, робота завершена.

Якщо в районі стоянки автомобіля немає розетки, підберіть для установки автономний передпусковий підігрівач відповідно до характеристиками автомобіля. Врахуйте, що установка подібного підігрівача - справа складна. Процес включає в себе різні види робіт: монтаж підігрівача в моторному відсіку на стійці амортизатора і його підключення до охолодному контуру двигуна і радіатора отопітеля салону. А також приєднання камери згоряння передпускового підігрівача до паливної системи за допомогою дозуючого насоса і створення системи відведення вихлопних газів. Крім того, всі ці агрегати підключаються електричними кабелями до блоку управління, контролеру, таймеру і встановлюються запобіжники. І обов'язково закріплюються і захищаються від стирання всі шланги і дроти.

Довірте установку автономного передпускового підігрівача фахівцям сервісного центру. Вартість цих робіт висока, але в порівнянні з витратами на саму систему передпускового підігріву цілком прийнятна.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: