» »

Чи можна змішувати тосол різних марокЯкщо вас потягнуло на експерименти зі змішування декількох марок тосола, завжди пам'ятайте, що порушивши стабільну роботу системи охолодження, ви порушуєте температурний режим функціонування двигуна. Прийміть правильне рішення.

Чи можна змішувати тосол різних марок

Охолоджуюча рідина

Охолоджуюча рідина є невід'ємною частиною системи охолодження автомобіля. Вона забезпечує ефективне відведення тепла і підтримує робочу температуру двигуна в необхідних межах.

Багато автолюбителів стикалися з такими поняттями, що характеризують охолоджуючі рідини, як «тосол» і «антифриз». Щоб було зрозуміло, принципової різниці між цими рідинами немає. «Тосол», по суті, радянське комерційна назва антифризу. При цьому він, як правило, коштує трохи дешевше.

Склад тосола

Щоб зрозуміти, чи можливо змішувати тосол різних марок, розберемося в його складі. Основна речовина тосола - етиленгліколь, він має хімічну формулу C2H6O2 і є двоатомні спиртом. Крім цього, тосол містить і інші речовини, що мають додаткові функції, це різні присадки. Вони володіють змащуючими і антипінними властивостями, а також покликані захистити систему охолодження авто від корозії і окислення.

У житті багатьох автомобілістів завжди чекають неприємні ситуації. Для прикладу, ви придбали автомобіль, проте не поцікавилися у колишнього власника про найменування використовуваного в ньому тосола і в самий невідповідний момент виявляєте зниження його рівня до критичного. Зайшовши в автомагазин, ви бачите на вітринах незліченну кількість марок тосола і задається питанням про можливість їх змішування.

Змішування різних марок тосола

Насправді, однозначно відповісти на питання про змішування різних марок тосола не можна. Світ повний і позитивних прикладів, коли кілька видів тосолов продовжували виконувати в системі автомобіля свої безпосередні функції. Втім, все може закінчитися і досить сумно. Так, основний «елемент» тосола це етиленгліколь, проте його виробники прагнуть зробити свій продукт або більш якісним або, навпаки, більш доступним для споживачів. У зв'язку з чим, вони наділяють тосоли за допомогою присадок всілякими корисними властивостями і в зовсім різного ступеня. Будь-які присадки це маса хімічних сполук. Тому для того, щоб дійсно безпечно змішати кілька видів, треба ні більше, ні менше мати диплом хіміка і заздалегідь передбачити виникнення серйозних реакцій.

Таким чином, правильніше сказати, що змішувати різні марки тосола не рекомендується, якщо ви не бажаєте отримати прямо протилежний ефект і піддати небезпеці системи автомобіля. З цієї причини завжди слід ретельно і акуратно підходити до вибору охолоджуючої рідини, звертати увагу на присадки. Крім того, важливо вчасно міняти рідину, оскільки з часом вона втрачає свої властивості.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: