» »

Як зняти маточину від поворотного кулака на ВАЗ 2109Зняття маточини колеса необхідно для заміни вийшов з ладу підшипника і вимагає певних слюсарних навичок і спеціального інструменту. Підшипник при установці не вимагає регулювання і монтажні роботи цілком можна провести самостійно.

Як зняти маточину від поворотного кулака на ВАЗ 2109
Для того щоб зняти маточину на ВАЗ-2109, автомобіль необхідно встановити на оглядовій ямі або рівному майданчику, загальмувати стоянковим гальмом і встановити під задні колеса бруски або противідкотні упори. Також потрібно приготувати підставки під кузов автомобіля.

Інструмент та обладнання

Для виробництва робіт зі зняття маточини переднього колеса на ВАЗ-2109 знадобляться наступні інструменти і пристосування:

- домкрат; - балонний ключ; - торцева головка для гайки маточини; - гайкові ключі на 12, 17 і 19; - викрутка; - оправлення для випрессовкі підшипника маточини.

Послідовність виконання роботи

На що стоїть на землі зніміть захисний ковпачок гайки маточини і расконтріте гайку. Потім звільніть торцевою голівкою затяжку гайки маточини і болтів кріплять колесо. Гайка ступиці затягується з великим зусиллям, так що для відкручування доведеться скористатися яким-небудь важелем, наприклад підходящим шматком труби.

Далі підніміть автомобіль домкратом і підставте під нього впритул. Працювати без упору категорично не рекомендується. Тепер можна повністю відкрутити гайку маточини і зняти колесо.Прі зняття маточини підшипник руйнується, тому Випрессовиваемие маточину тільки для заміни підшипника.

Потім зніміть гальмівний диск, для цього спочатку відверніть два болти, що кріплять гальмівний циліндр до поворотного кулака. Чи не отсоединяя гальмівний шланг зніміть весь гальмівний механізм у зборі і підвісьте його дротом на пружину стійки. Слідкуйте, щоб гальмівний шланг не розтягувати і не перекручувався.

Очистіть гальмівний диск від пилу і бруду металевою щіткою. Нанесіть рідке мастило WD-40 на місце з'єднання маточини і гальмівного диска. Залиште на 30-40 хвилин поки іржа не розчиниться. Виверніть направляючі штифти і зніміть гальмівний диск, при необхідності постукуючи киянкою, намагаючись бити ближче до центру диска.

Відзначте маркером положення ексцентрикового болта відносно корпусу стійки і звільніть затягування гайок на болтах, що кріплять поворотний кулак до стійки. Виверніть болти кріплення кульової опори до поворотного кулака.

Викрутіть повністю гайки на болтах кріплення поворотного кулака до кронштейна на передній стійці, вийміть болти і виведіть поворотний кулак із стійки. Якщо немає спеціальної оправлення, випрессовать маточину можна, використовуючи старі кільця від підшипника.

За допомогою оправлення випрессуйте маточину з внутрішнього кільця підшипника. Якщо частина кільця залишилася на ступиці, зніміть її спеціальним знімачем, на ступиці передбачені для цього спеціальні виїмки.

Зніміть з обох сторін поворотного кулака стопорні кільця і ​​випрессуйте підшипник за допомогою спеціальної оправлення.

На цьому роботи по зняттю маточини і випрессовке підшипника на ВАЗ-2109 закінчені. Перед установкою на маточину нового підшипника попередньо установіть на місце зовнішнє стопорне кільце.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: