» »

Як замінити стартер і релеПри виникненні неполадок при пуску двигуна автомобіля стартером, слід провести його ремонт. Для цього необхідно зняти деталь і розібрати. При наявності несправностей стартер і / або втягує реле слід відремонтувати, а при неможливості ремонту замінити на нові. Даний процес не складний, його можна виконати самостійно.

Як замінити стартер і реле
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - торцеві головки на 10;
  • - два ріжкових ключа на 13 і 10;
  • - подовжувач.

Встановіть автомобіль на оглядову канаву або підйомник. Від'єднайте клеми з АКБ. Стартер на ВАЗ 2106 встановлений на двигуні внизу праворуч, безпосередньо під повітрозабірником і щитком теплоізоляції. Перед його зняттям звільніть затяжку хомута і зніміть шланг повітрозабірника, закріпленого на корпусі повітряного фільтра.

Відпустіть хомут і зніміть шланг з повітрозабірника. Потім звільніть нижню гайку кріплення повітрозабірника на два оберти і відкрутіть верхню гайку ключем на 10. Після цього зніміть повітрозабірник.

Зніміть теплоізоляційний щиток, відкрутивши дві гайки від кронштейна правої опори. Для цього скористайтеся подовжувачем з торцевої головкою. Після зняття щитка відверніть нижній болт, а потім два верхніх болта кріплення стартера.

Посуньте стартер злегка вперед для зручного знімання роз'ємів проводів з тягового реле. Потім відкрутіть гайку ключем на 13 і зніміть провід АКБ з болта реле. Стартер зніміть вгору. Установка нового стартера проводиться в зворотному порядку.

Замініть втягує реле стартера. Для цього відкрутіть гайку на його нижньому контактному болту. Зніміть пружинну шайбу і дві плоскі. Від'єднайте від болта клему обмоток стартера.

Відкрутіть три гвинти кріплення втягує реле до кришки стартера, які розташовані з боку приводу. Притримуючи якір, демонтуйте деталь.

Витягніть пружину з якоря стартера. Виведіть якір із зачеплення з приводом, потягнувши його вгору. Для встановлення у зворотному порядку.

Проведіть перевірку технічного стану стартера і всіх його деталей. Викриття викруткою гвинти кріплення кожуха і зніміть його. Відкрутіть висновки щіток. Якщо на автомобілі встановлений стартер 35.3708, то зніміть стопорну шайбу на задньому кінці валу.

Викриття шпильки і витягніть якорем з боку приводу разом з кришкою. Від'єднайте її від корпусу, витягніть гумову заглушку важеля, расшплінтуйте і витягніть вісь важеля приводу стартера.

Витягніть якір і важіль з кришки. Після розбирання стартера необхідно продути деталі повітрям і ретельно їх протерти. Збірку стартера проведіть у зворотному порядку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: