» »

Як відрегулювати зчеплення КалиниПерший автомобіль Лада Калина був випущений АвтоВАЗом в 2004 році. Машина має ряд недоліків, один з яких - зчеплення коробки передач. Не чекаючи поломки, виконайте регулювання зчеплення автомобіля. Як же відрегулювати зчеплення Лади Калини самостійно?

Як відрегулювати зчеплення Калини
Вам знадобиться
  • - лінійка або рулетка;
  • - хрестова викрутка;
  • - штангенциркуль.

Вимкніть двигун автомобіля. Натисніть кілька разів на педаль зчеплення при вимкненому двигуні. Переконайтеся, що відсутні заїдання, клацання, скрипи, інші сторонні звуки. Зверніть увагу на поступове одне рух педалі від підлоги. У разі якщо візуальний контроль скрутний, вичавить педаль рукою в підлогу і притримуйте руку при зворотному русі, щоб відчути плавність ходу. Посмикування педалі при русі від статі є ознакою несправності зчеплення.

Візьміть рулетку або лінійку і виміряйте відстань між підлогою машини та зовнішньою поверхнею педалі зчеплення. Вичавіть педаль зчеплення до упору і повторіть вимірювання. Якщо хід педалі склав більше 146 мм, потрібно регулювання.

За допомогою хрестової викрутки зніміть повітряний фільтр. Потягніть наконечник. Постарайтеся максимально натягнути трос зчеплення. Штангенциркулем виміряйте відстань між повідцем і важелем вилки. Рекомендоване значення відстані одно 27 мм. Якщо при вимірюванні вийшла інша цифра, відрегулюйте відстань за допомогою повідка. Викрутіть поводок по різьбі наконечника троса, домагаючись рекомендованого значення.

Поверніть поводок по різьбі наконечника троса і добийтеся потрібного значення. Натисніть кілька разів на педаль зчеплення і повторіть вимірювання штангенциркулем. При необхідності повторіть процес регулювання.

Запустіть двигун. Якщо з картера зчеплення чути виючий звук, це свідчить про знос вичавного підшипника зчеплення. При включеному двигуні від'єднайте трос від вилки приводу вимикання зчеплення і повернувши вилку за годинниковою стрілкою, від'єднайте вижимний підшипник від диафрагменной пружини. Звук зникне - значить вижимний підшипник несправний.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: