» »

Як долити масло в коробку автоматСучасні автоматичні коробки передач не вимагають заміни або доливання масла протягом усього періоду експлуатації. З цієї причини в їх корпусі відсутня заливна горловина. У коробках старого зразка існує необхідність періодичної заміни масла, прописана в інструкції до автомобіля, і процедура ця значно відрізняється від заміни масла у двигуні. Також є необхідність контролювати і доливати при необхідності це масло.

Як долити масло в коробку автомат

За міжнародними нормами для масел до автоматичних коробок передач кожні 15 000 км (12000 миль) потрібно контролювати рівень масла в коробці і доливати його. Якщо щорічний пробіг становить менше зазначеної цифри, контролюйте рівень масла не менше 1 разу на рік. При придбанні вживаного автомобіля обов'язково відразу ж замініть масло в автоматичній коробці передач.

Щоб проконтролювати рівень масла в АКПП, встановіть автомобіль на оглядову яму або естакаду або підніміть його на підйомнику. Заглушите двигун і підберіть до машини знизу (так зручніше) і знайдіть на піддоні контрольний щуп масла. Витягніть його, протріть насухо і встановіть в щуповую трубу назад. Потім вийміть його знову і візуально порівняйте рівень масла з нанесеними на щуп відмітками. Саме нижнє, сухе місце на щупі буде відповідати рівню масла всередині коробки передач. При цьому дві верхні позначки, нанесені на щуп (вони можуть бути єдиними) означають нормальний рівень масла для холодного і прогрітого стану коробки передач.

Перевіряти рівень масла слід двічі: на холодній і прогрітій коробці передач. Для прогріву АКПП досить проїхати на автомобілі близько 15 км в спокійному режимі. Нижні позначки на контрольному щупі призначені для приблизного визначення кількості масла при його заміні. Крім того, контрольний щуп може нести інформацію про умови проведення контролю: необхідне положення селектора АКПП і тип вживаного масла.

На автомобілях Honda і Acura масло потрібно перевіряти після досягнення ним заданої робочої температури і при вимкненому двигуні. На машинах, оснащених автоматичними коробками передач виробництва Mitsubishi, Hyundai, Proton, Jeep Cherokee / Grand Cherokee рівень масла контролюється при встановленому в положення N селекторі коробки передач. Те ж саме умова слід дотримуватися на автомобілях Audi і Volkswagen з триступінчастими АКПП.

Багато моделей коробок передач, особливо німецького виробництва, мають контрольну пробку в отворі масляного щупа. Особливість процедури контролю та доливання масла полягає в неможливості виконання цих операцій без вивішування авто. Позитивний момент - перелити масло в коробку передач теж неможливо. На п'ятиступінчасті коробках BMW ця пробка використовується для затоки масла.

Переконайтеся, що нове масло сумісно з наявним. Долийте нове масло до рівня в отвір для щупа. Після доливання масла проконтролюйте його рівень при заглушеному і при заведеному двигуні. При цьому селектор коробки передач обов'язково повинен бути встановлений в положення Р або в положенні N залежно від умов проведення процедури доліва.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: