» »

Як долити тосолПодібне питання часто звучить останнім часом. Продиктований він тим, що в гонитві за екологічною безпекою навколишнього середовища зарубіжна промисловість розробила і запустила у виробництво ряд безпечних антифризів G-11 і G-12. Наш же «Тосол» є торговою маркою незамерзаючої рідини для автомобілів, що випускається на Дзерджинськ хімічному заводі.

Як долити тосол
Вам знадобиться
  • - каністра з «Тосолом».

Основою для виробництва тосола служить етиленгліколь. Водний розчин зазначеного хімічної речовини з водою в рівних пропорціях не поступається за морозостійкості нерозбавленою рідини (в межах мінус 40 градусів). Що стосується антикорозійних властивостей, то розбавлений етиленгліколь при нагріванні до двохсот крат агресивніше до металів, ніж проста вода. Щоб максимально знизити активність «Тосола», в нього додають різні присадки (інгібітори корозії).

Саме з різниці додаються в «Тосол» та антифризи зарубіжного виробництва хімічних інгібіторів у вигляді присадок і відрізняються вітчизняні та імпортні незамерзаючі рідини, які змішувати категорично заборонено. В іншому випадку за одну зиму можна нанести такої шкоди машині, який вимагатиме заміни радіаторів охолодження та обігрівача, водяного насоса, а іноді й головки блоку циліндрів двигуна.

Ще необхідно підкреслити наступне: російський «Тосол А40» представляє собою водний розчин етиленгліколю в співвідношенні 45:53:2. (45 - дистилят, 53 - етиленгліколь, 2 - присадки).

Завдяки присадкам (інгібіторів корозії) водяна сорочка, в якій циркулює «Тосол» покривається захисною плівкою, що зберігає поверхню від роз'їдання, і додавання будь-якої кількості дистиляту до нього протипоказано, всупереч широко поширеній думці про можливість подібного змішування. Якщо не хочете пошкодити систему охолодження двигуна, то ніколи не робіть нічого схожого.

Беручи до уваги все перераховане вище, в систему охолодження автомобілів, заправлених антифризом вітчизняного виробництва, додавати можна тільки «Тосол А40» або його аналоги. Доливається він, як правило, по верхню мітку розширювального бачка.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: