» »

Як вставити скло в автоНевеликий камінь, який прилетів в скло під час руху автомобіля по дорозі, здатний доставити чимало неприємностей. Відколи, тріщини, подряпини і «павутини» з часом розростаються. При цьому правила дорожнього руху диктують водіям, що машині з пошкодженим лобовим склом на дорозі не місце.

Як вставити скло в авто
Вам знадобиться
  • Нове скло, ущільнювальна гума, герметизирующая мастика або спеціальний крем з силіконом, довгий шнур діаметром 4-5 мм, викрутка, дерев'яний клинчик, дерев'яна або металева лопатка.

Спершу зніміть старе тріснуте скло. Ця операція в чому буде залежати від марки та моделі вашого автомобіля. На деяких машинах потрібно відвернути гвинти кріплення. На інших просто зняти оздоблювальні рамки і, натиснувши на верхні (для лобового) або нижні (для заднього скла) кути з салону кузова, вийняти скло з ущільнювача.

Потім видаліть ущільнювач з усього периметра прорізу за допомогою дерев'яного клини. Очистіть кузов від старої мастики в місці приєднання скла.

Ретельно і акуратно натягніть нову ущільнювальну гуму по контуру встановлюваного скла.

Заправте в спеціальний паз на зовнішній стороні ущільнювача шнур - довгу міцну кручену мотузку. Залиште вгорі вільні кінці (приблизно по 40 см).

На краю отвору кузова нанесіть герметизуючу мастику. Ця лінія силіконового крему повинна бути безперервною і мати товщину 3-5 мм. Це полегшить установку лобового або заднього скла.

Вставте скло таким чином, щоб залишені вільні кінці монтажного шнура опинилися всередині автомобіля. Злегка притисніть скло і покличте когось на допомогу.

Заберіться в салон машини і витягайте мотузку з паза одночасно за обидва кінці, щоб язичок гумового ущільнювача перейшов за виступаючий фланець прорізу кузова. Поясніть напарникові, що він повинен синхронно з вами притискати скло зовні.

Ущільнювач в нижній частині прорізу при необхідності заправте за допомогою дерев'яної або металевої лопатки. Коли ущільнювач «сяде» на місце, закріпіть скло окантовкою, яка притисне ущільнювач до рамки і ізолює салон від вологи.

Перевірте герметичність установки, полив скло зовні слабким струменем води. Виявлені зазори промажьте мастикою додатково.

Зверніться за заміною скла в автосервіс. Після ремонту обов'язково збережете замовлення-наряд і касовий чек, який підтверджує зроблене, щоб бути у всеозброєнні, якщо дефекти установки проявлять себе не відразу, а під час проливного дощу.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: