» »

Як поміняти датчик вентилятораДатчик включення вентилятора на радіаторі автомобіля потрібен для включення його пускового реле в строго певний час - коли температура охолоджуючої рідини досягає конкретного рівня. При поломці пристрій підлягає заміні.

Як поміняти датчик вентилятора
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - викрутка;
  • - мідна накладка

Щоб поміняти датчик вентилятора, попередньо проведіть його перевірку на працездатність. Для цього включіть запалення автомобіля, а потім від'єднайте від цього датчика дроти, що живлять його, і з'єднайте їх один з одним. Якщо після виконання цих маніпуляцій вентилятор перестав працювати - причина поломки криється саме в ньому, а от якщо він знову запрацював, то причина поломки полягає в датчику, який підлягає заміні.

Вилийте з радіатора, відкривши зливну пробку в нижньому бачку, охолоджуючу рідину, відключіть від датчика вентилятора під'єднані до нього дроти живлення.

За допомогою гайкового ключа відверніть і викрутити датчик з корпусу радіатора. У тому випадку, якщо він дуже старий, щоб його грані не прокручувалися, простіше буде використовувати накидний ключ.

Далі встановіть новий пристрій строго в зворотному порядку, а для того, щоб забезпечити кращу герметичність, між датчиком вентилятора і радіатором поставте кільце ущільнювача з міді.

Перед тим як встановити новий прилад, його бажано перевірити на придатність. Підключіть омметр до контактів виведення приладу, опустіть в посуд з водою і нагрійте її. Побутовим термометром виміряйте температуру води, при якій датчик включиться - тобто відбудеться замикання контактів, що підтвердиться показаннями омметра. У працюючого приладу контакти замкнуться при температурі води в діапазонах 90-95оС, а розімкнуться вони при температурі від 82 до 87оС.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: