» »

Як збільшити дорожній просвітВи під'їжджаєте до роботи і паркуєтеся на звичному для вас місці, як раптом - що це? Ви відчули, як машина бампером прошкрябала по бордюру. От халепа, думаєте ви, оглядаючи нижню частину бампера, а адже ще півроку тому такого не могло і статися, нова машина з запасом паркувалася біля бордюру. Ще трохи, і можна бампер розколоти. Найбільш сильно пружини підвіски просаджує в період обкатки, при русі з повним завантаженням і в момент старіння (років через п'ять), але у вас-то нова машина - їй півроку від народження, що робити?
Як збільшити дорожній просвіт
Вам знадобиться
  • - набір проставок (вкладишів) згідно марці машини
  • - набір ключів
  • - гараж з ямою
  • - домкрат
  • - друг, який допоможе не тільки словом, а й ділом

Як збільшити дорожній просвіт
Мати великий дорожній просвіт - доля великих джипів, паркетників та іншої елітарної техніки. Звичайно, при виборі машини ви цей показник враховували, адже живете в Росії. Стандартних 15-16 см цілком достатньо. Але, як бачите, закони фізики не обійти, пружини підвіски мають властивість просідати в міру пробігу автомобіля, і чим більше пробіг, тим сильніше це відчувається. Найпростіший варіант збільшення дорожнього просвіту - це встановити колеса більшого розміру. Якщо поставити поруч колеса радіусом 15 і 16 дюймів, то при однаковій висоті профілю і ширині, вони будуть вищі на цілих п'ять сантиметрів, але дорожній просвіт збільшитися лише на половину - на один дюйм. Мушу вас попередити: хоч цей спосіб і здається таким простим, він, мабуть, найбільш дорогий і небезпечний. Оскільки підвіска у вас просіла, і колесо пішло в глиб крила, то колесо більшого розміру піде туди ще більше, а це зменшить хід підвіски і може пошкодити елементи кузова при русі по нерівній дорозі. Цей варіант явно не підходить, і ви вже, напевно, здогадалися, що допрацьовувати потрібно підвіску.

Як збільшити дорожній просвіт
Можна витратити купу грошей, купити нові пружини, заплатити фахівцям, щоб вони їх вам встановили, а через півроку все по новому. Навіщо? Адже є більш лояльний метод. Різні фірми вже давно освоїли випуск всіляких проставок і вкладишів під елементи підвіски. Вони, як правило, продаються окремо, але якщо пощастить, то можна придбати комплект на передню і задню підвіски разом з кріпленням (болти, гайки, шайби). Варіантів виконання безліч, під кожну марку автомобіля вони відрізняються розташуванням кріпильних отворів і посадочними розмірами.

Як збільшити дорожній просвіт
У передній підвісці вкладиші встановлюються між стійкою і чашкою її кріплення до кузова. Для цього піднімаємо одну сторону машини домкратом і знімаємо колесо. Після чого відкручуємо кріплення стійки від чашки на кузові, вставляємо вкладиш і встановлюємо стійку на місце. Цю ж процедуру проробляємо зі стійкою з іншого боку.

Як збільшити дорожній просвіт
В елементах задньої підвіски використовуються як вкладиші, що встановлюються між кузовом і кріпленням стійки амортизатора, так і проставки, що встановлюються між амортизатором і важелем підвіски. Якщо задня підвіска у вас залежна або напівнезалежна - жорстка балка, на якій закріплені обидва задніх колеса, - то піднімати домкратом потрібно обидві сторони, і одночасно встановлювати проставки з двох сторін. Для чого піднімаємо домкратом задню частину машини і знімаємо обидва колеса, відкручуємо верхнє кріпленні амортизатора, якщо у вас вкладиші, або нижнє - якщо проставки. Верхнє кріплення приблизно аналогічно передньої стійки, а нижня частина амортизатора кріпитися одним болтом. Проставки нижнього розташування мають кілька варіантів кріплення амортизатора, проміжне - середнє, і максимальне - висока. Після установки проставок встановіть колеса назад.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: