» »

Як виставити момент упорскування на дизеліПісля заміни ременя ГРМ або паливного насоса високого тиску (ТНВД) на дизельному двигуні часто виникає проблема з пошуком міток, за якими необхідно виставити шків ТНВД. Його невірне становище призводить до несвоєчасної подачі палива і неправильної роботи двигуна. Щоб уникнути цього, слід діяти перевіреним способом.

Як виставити момент упорскування на дизелі

Насамперед відкрутіть від форсунки першого циліндра двигуна трубку високого тиску. Одягніть на неї прозору пластикову трубку так, щоб вона була спрямована вгору, і було добре видно рівень палива, що заповнює її. Трубка повинна добре триматися на форсунці. Щоб її закріпити, використовуйте гвинтовий хомут. Паливо не повинно протікати!

Зніміть ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) з паливного насоса і включіть запалення. Почніть прокручувати шків насоса високого тиску за допомогою будь-якого зручного ключа. Крутити потрібно до тих пір, поки в трубці не стане підніматися надходить паливо. Після цього плавно і повільно провертайте шків насоса, уважно спостерігаючи за рівнем палива в трубці.

Як тільки ви помітите коливання рівня палива в трубці, це означатиме початок надходження його до форсунки. У цей момент (це і є момент уприскування) слід припинити обертання шківа і нанести на нього мітку. Після цього можна виставити відповідно до цієї міткою шківи коленвала і распредвала. Поєднавши мітки, встановіть ремінь ГРМ.

Перед тим як ви спробуєте завести двигун, не забудьте прикрутити трубку високого тиску до форсунки на першому циліндрі, яку ви раніше знімали.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: