» »

Як витягнути заглушкиНайчастіше автовласники стикаються з такою проблемою, як витікання рідини з системи охолодження. Однією з причин можуть бути проржавілі заглушки в блоці циліндрів двигуна автомобіля. Для усунення проблеми достатньо їх витягнути і поставити нові.

Як витягнути заглушки
Вам знадобиться
  • - зубило або борідок;
  • - молоток;
  • - пасатижі;
  • - викрутка;
  • - указка з магнітом;
  • - нова заглушка;
  • - шкурка;
  • - герметик.

Відкрутіть «мінусову» клему і зніміть її з акумуляторної батареї. Злийте охолоджуючу рідину з радіатора і блоку циліндрів. Оцініть можливість доступу до заглушок блоку циліндрів. При необхідності зніміть головку блоку. Для цього від'єднайте трубу глушника від випускного колектора. Зніміть кронштейн підвідної труби насоса охолоджуючої рідини.

Зніміть повітряний фільтр, від'єднавши спочатку шланги системи вентиляції від кришки головки блоку циліндрів і від карбюратора. Закрийте карбюратор спеціальною кришкою.

Вимкніть дроти від свічок і датчика-розподільника запалювання, від інших датчиків і карбюратора. Зніміть датчик-розподільник запалювання, від'єднайте шланг подачі палива від паливного насоса, від карбюратора - шланг зливу палива, від'єднайте шланг вакуумного підсилювача гальм і шланги від відвідного патрубка сорочки охолодження двигуна.

Від'єднайте від двигуна троси приводу дросельних і повітряної заслінок карбюратора, зніміть захисну кришку зубчастого ременя і кришку головки блоку циліндрів. Викриття гайку кріплення натяжного ролика і зніміть ролик з віссю і дистанційним кільцем, а потім ремінь зі шківа розподільного валу.

Викрутіть болт кріплення і вийміть шків з шпонкою, відкрутіть гайку кріплення зубчастого ременя до голівки блоку циліндрів. Викриття болти кріплення і зніміть головку блоку циліндрів.

Візьміть в одну руку зубило або борідок, а в іншу - молоток. Поставте зубило на край заглушки. Акуратно постукайте молотком по зубилу. Заглушка повинна повернутися. Подденьте її і витягніть з допомогою щипців. Якщо заглушка проржавіла настільки, що не провертається, висвердлите в ній отвір, вверніть в неї комірець і дістаньте її.

Використовуйте указку з магнітом, якщо вам потрібно витягнути заглушку, що впала всередину. Така указка повинна бути в наборі інструментів, при необхідності її завжди можна придбати в будь-якому автомагазині. Підтягнувши що впала заглушку до отвору, витягніть її пассатижами.

Очистіть краю отвору від іржі за допомогою шкурки. Для поліпшення герметичності перед установкою можна намазати краю нової заглушки герметиком. Поставте заглушку в отвір. Запресуйте її, використовуючи відповідну за розміром оправку і молоток.

Встановіть головку блоку циліндрів на місце. Заправте систему охолодження тосолом або водою. Підключіть «мінусовий» провід до акумулятора. Перевірте роботу двигуна автомобіля.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: