» »

Як перевірити справність амортизаторівЯк перевірити справність амортизаторів. Автомобілем з несправними амортизаторами дуже важко управляти. Саме тому ці деталі машини необхідно регулярно перевіряти і замінювати при необхідності. Перевірку амортизаторів рекомендується проводити кожні 20 000 км пробігу автомобіля.

Як перевірити справність амортизаторів

Огляньте амортизатор. Шток поршня повинен бути блискучим і гладким, без подряпин, сколів, іржі, викривлень і пр. Якщо ви помітили пошкодження на поверхні штока - замініть амортизатор. В іншому випадку через деякий час вийдуть з ладу сальники, почне витікати масло, і на ремонт автомобіля доведеться витратити більше грошей і часу.

Перевірте кріплення амортизатора. Якщо він кріпиться за проушину, то необхідно уважно оглянути втулку і оцінити ступінь її зносу. Якщо амортизатор прикріплений за допомогою стрижня - перевірте, чи не пошкоджена різьба.

Покачайте амортизатор руками при знятої пружині. Качайте спочатку до упору вгору, потім вниз. Ви не повинні відчувати при цьому ніяких провалів, стрибків і пр. Прокачування повинна проходити рівномірно, без сторонніх звуків. Зверніть увагу на те, що справний амортизатор качати дуже важко, для цього доводиться докладати чимало сил. Несправні амортизатори набагато легше качати вручну.

Поспостерігайте за поведінкою автомобіля на дорозі. Амортизатори зношуються поступово, і чим більше знос, тим м'якше стає хід автомобіля. Помітивши істотна зміна ходу, водій повинен знати, що пора замінити амортизатор. Також вихід амортизаторів з ладу може призвести до появи відчутних вібрацій рульового колеса при русі на великій швидкості.

Покачайте кузов автомобіля, з силою натискаючи на його кути. При справних амортизаторах кузов повертається у вихідне положення після одного-двох коливань, не більше. Цей спосіб допомагає виявити повністю несправні амортизатори, що вимагають негайної заміни.

Протестуйте автомобіль на вібростенді. Слід пам'ятати про те, що така перевірка аж ніяк не гарантує виявлення всіх дефектів. Звернувшись до сервісного центру, обов'язково уточніть, чи враховує стенд вік автомобіля, тип підвіски, заміну оригінальних амортизаторів на неоригінальні і т.п.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: