» »

Як встановити двигун на ТойотуДвигуни TOYOTA знімаються разом з коробкою передач вниз. Для зняття силового агрегату використовуйте кран або механізм-підйомник достатньої вантажопідйомності. Також підготуйте окремий підйомник для вивішування передньої частини автомобіля. Установку двигуна проводите удвох з помічником.

Як встановити двигун на Тойоту
Вам знадобиться
  • - комплект інструментів;
  • - хомути з затискачами;
  • - кран і вантажопідйомна підвіска;
  • - мастило;
  • - динамометричні ключі

Перед установкою силового агрегату на Тойоту перевірте справність опор двигуна. У разі виявлення серйозних дефектів, поміняйте їх на нові. На машинах з ручною коробкою передач переконайтеся, що зчеплення знаходиться в належному стані. Шліци первинного валу КПП змастіть високотемпературної мастилом.

Підведіть силовий агрегат до коробки передач таким чином, щоб первинний вал КПП увійшов у зачеплення з шліцами веденого диска зчеплення. При необхідності проверніть коленвал, щоб виключити поломку шлицов. Зверніть увагу, що первинний вал не повинен висіти на відомому диску зчеплення.

Обережно посуньте коробку передач таким чином, щоб напрямні втулок блоку циліндрів увійшли в настановні гнізда картера зчеплення. Після чого затягніть болти кріплення коробки передач до двигуна. Зібраний блок «двигун-коробка передач» помістіть під днищем автомобіля в районі силових опор.

Підвісивши двигун в зборі до коробкою передач за ланцюг-якого вантажопідіймального механізму, підійміть їх до суміщення кріпильних вушок силового агрегату і опор мотора. Затягніть болти балок кріплення движка. Закріпіть деталі підвіски і рульової передачі на кріпильних балках, якщо це передбачено конструкцією автомобіля.

На передньопривідних автомобілях встановіть приводні вали. На задньо-і повнопривідних встановіть карданний вал. Приєднайте тяги управління коробкою передач і елементи механізму зчеплення. Підключіть до встановленого двигуну випускну систему, компресор кондиціонера, відновіть систему охолодження.

Встановіть насос підсилювача керма, стартер, генератор, підключіть джгути проводів, вакуумні шланги і паливні трубки. Одягніть і натягніть ремені приводу навісних агрегатів. Приєднайте трос акселератора, поставте раніше зняту акумуляторну батарею і підключіть її. Залийте моторне масло і охолоджуючу рідину до верхнього рівня. Перевірте рівень масла в підсилювачі рульового управління і коробці передач, при його недостатньому рівні долийте. Запустіть встановлений двигун і перевірте всі системи на предмет витоків технологічних рідин.

При роботі з паливною системою забезпечте хорошу вентиляцію в приміщенні, не користуйтеся відкритим вогнем, електрозварюванням та інструментами, що утворюють іскри під час роботи. Перед роботою підготуйте заряджений вогнегасник і захисні засоби (окуляри, рукавички). Постарайтеся не допустити потрапляння бруду та пилу всередину паливної системи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: