» »

Як відновити підшипникЗнос підшипника може бути викликаний як відсутністю мастила, так і незбалансованою роботою ротора і пропелера, але найчастіше проблема криється в низькій якості окремих деталей. У цьому випадку «розбитий» підшипник можна відновити шляхом усунення люфту.

Як відновити підшипник
Вам знадобиться
  • - сталева підставка або слюсарні лещата;
  • - сталевий прут (бойок);
  • - опорна втулка;
  • - молоток;
  • - сталева кулька.

Встановіть на сталеву підставку втулку. Її діаметр повинен відповідати діаметру втулки підшипника.

Поставте підшипник на опорну втулку і вкладіть у верхній отвір втулки підшипника сталева кулька.

Притисніть кульку за допомогою бойка. Бойок повинен бути виконаний зі сталі, на кінці сталевого прута має бути висвердлите отвір для фіксації положення бойка на кульці.

Щільно притисніть вийшла конструкцію так, щоб направити вектор сили точно вниз. Нанесіть молотком кілька легких точних ударів. Сила удару буде залежати від розмірів підшипника.

Після цього перевірте, наскільки змінився люфт. Для цього в отвір підшипника вставте вісь вентилятора і покачайте її в різні боки, щоб вісь досить щільно увійшла в отвір.

Як тільки вісь встане в підшипник на глибину в 2-5 мм (залежно від розмірів підшипника), почніть обкатувати отвір віссю, виконуючи кругові рухи. Слідкуйте за тим, щоб вісь не повертається у втулці, а «котилася» по внутрішній поверхні.

Повторіть комплекс вищевказаних дій кілька разів, щоб домогтися мінімального люфту в момент вільного обертання підшипника.

У результаті внутрішня поверхня втулки підшипника буде зменшена, для забезпечення плавного обертання підшипника необхідно застосувати мастило високої в'язкості. Її щільність дозволить домогтися правильної роботи втулки.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: