» »

Чи можна змішувати антифриз з тосолом?Антифриз і тосол - засоби, призначені для охолодження автомобільних двигунів. Одні автолюбителі не бачать в них принципової різниці, інші сумніваються в якості старого доброго тосола, а треті і зовсім без побоювання змішують ці рідини.

Чи можна змішувати антифриз з тосолом?

Протівозамерзающіе рідини (антифризи)

Якщо в якості охолоджуючої рідини в сорочці двигуна залита вода, то в разі залишення її в мороз, що утворюється лід, розширюючись, обов'язково зашкодить внутрішні деталі, а то й зовсім розірве корпус сорочки. Спеціальні охолоджуючі рідини для автомобілів запобігають ушкодженню деталей, тому що у них більш низька температура замерзання і, крім того, при кристалізації антифриз перетворюється на кашоподібну масу, яка не здатна принести шкоди деталям. Крісталлізуясь, антифризи втрачають плинність, тому вже не здатні виконувати свою місію.

Антифризи, які застосовуються як охолоджуючих рідин для автомобілів, створені на основі етиленгліколю, розведеного водою, з додаванням різних присадок. Останні покликані надати розчину додаткові властивості: антикорозійні, антікавітаціонной, антипінні і флуоресцентні (фарбувальні).

Тосол - це теж антифриз

Так сталося, що всі ми вимушено беремо участь в создавшемся мимоволі парадоксі російської мови. Напевно, багатьом не раз доводилося чути такий діалог: - У тебе антифриз залитий? - Ні, у мене не антифриз. У мене тосол. Абревіатура ТОСОЛ розшифровується як: технологія органічного синтезу ОЛ (тобто, спирту).

Ім'я загальне «антифриз» стало власним, хоча всередині цієї назви цілий ряд різних марок, що позначаються латинськими літерами і числами. При цьому спочатку власне ім'я іменник «тосол» стало прозивним. Тим часом, слово «антифриз» є загальною назвою для всіх незамерзаючих рідин. Воно перекладається як «незамерзающее, проти замерзання».

Чи можна заважати різні марки антифризів

«Чи можна змішувати антифриз з тосолом?» - Саме так найчастіше ставиться питання автолюбителями, не вдаючись у різновиди того й іншого. Як було зазначено, різні марки антифризів містять різний набір присадок, іноді конфліктуючих один з одним. В результаті щось може випадати в осад і засмічувати систему. Якщо все ж довелося в поїздці змішати різні ОЖ, після прибуття в гараж добре промийте охолоджуючу систему дистильованою водою. Те ж саме треба робити і при переході з одного антифризу на інший.

Виходячи з усього вищевикладеного, краще не змішувати охолоджуючі рідини, особливо якщо вони мають різні відмітні кольору. У першу чергу це якраз відноситься до вітчизняного зеленому тосол і зарубіжним антифриз, які частіше червоного кольору.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: