» »

Як виміряти тиск маслаМоторне масло призначене для зниження тертя деталей двигуна і зменшення їх зносу. Також воно відводить тепло від підшипників і поршнів ковзання і створює необхідний тиск у вузлах. Для повноцінної роботи механізмів необхідно підтримувати в системі нормальний рівень тиску масла.

Як виміряти тиск масла
Вам знадобиться
  • - прилад для вимірювання тиску масла.

Проведіть вимірювання тиску в системі для того, щоб виявити будь-які порушення. Звичайно, деякі думають, що не потрібно витрачати свій час на вимірювання, так як конструкція машини передбачає для цього особливий датчик. Але він спрацьовує тільки тоді, коли тиск знизиться до критичного (аварійного) рівня, і вже в цей момент вживати запобіжних заходів буде пізно. Також такі датчики не надто точно відображають тиск масла.

Використовуйте спеціальний прилад для вимірювання тиску масла, наприклад, це може бути ИДМ-1. Практично всі прилади дуже стійки до дії бензину і масла і мають дуже зручний вимірювальний діапазон. Приєднайте вимірювач тиску через різьбовий отвір, саме туди вставляється датчик тиску. Як правило, професійні вимірювачі оснащені адаптерами і набором перехідників.

Звіртеся з даними тиску, які наведені в технічному описі двигуна, перед тим як провести вимірювання за допомогою датчика. Його завмер необхідно проводити обов'язково на холостому ходу. Також не забудьте врахувати те, що на отриманий результат буде впливати сама температура середовища, що визначає плинність масла. Краще якщо ви будите проводити виміри після прогріву двигуна до нормального робочого стану.

Видаліть датчик тиску масла з вимкненого двигуна. Потім прикріпіть до масляній системі і шлангу індикатора адаптер. Далі запустіть двигун і зніміть показники з приладу, при цьому не забудьте міняти обороти з колінчастого вала. Заглушите двигун і дочекайтеся моменту, коли тиск в системі знизиться до нуля. Скиньте тиск індикатора і відключіть його від двигуна, тільки потім приєднайте датчик тиску.

Порівняйте отримані результати з технічними значеннями для того, щоб оцінити стан системи. Також в документах іноді написано, при яких оборотах краще проводити такий вимір. За результатами оцінки можна сміливо робити висновок про працездатність двигуна.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: