» »

Як виправити вм'ятину на автомобілі



Вм'ятина, що з'явилася на кузові автомобіля, здатна зіпсувати не тільки зовнішній вигляд транспортного засобу, а й настрій його власника. Найчастіше вм'ятини усувають в авторемонтної майстерні. Але якщо деформація кузова не дуже істотна, можна спробувати позбутися від неї своїми силами.
Як виправити вм'ятину на автомобілі
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - киянка;
  • - дерев'яний брусок;
  • - чиста ганчір'я.

Огляньте ушкоджену поверхню кузова автомобіля і визначте тип вм'ятини. Деформовані ділянки можна розділити на дві категорії. Вм'ятини першого типу з'являються від слабкого механічного впливу, наприклад від удару ногою чи рукою по дверях автомобіля. Їх усунути своїми силами порівняно просто. Другий тип ушкоджень - коли вм'ятина з'являється від зіткнення з іншим транспортним засобом або з масивним предметом. Повністю виправити подібну вм'ятину самому майже неможливо.

Підготуйте простір для роботи. Очистіть пошкоджене місце від забруднень. Якщо вм'ятина розташована, наприклад, на двері, до упору підійміть скло, від'єднайте внутрішню обшивку і зніміть інші елементи конструкції, які можуть перешкодити в роботі.

Оцініть ступінь пошкодження, оглянувши двері автомобіля з внутрішньої сторони. Гумовою киянкою зсередини нанесіть кілька легких ударів по деформованому місцю. У деяких випадках киянка не допомагає. Тоді оберніть чистою ганчіркою відповідний за розміром дерев'яний брусок, прикладіть його до вм'ятині і почніть здійснювати легкі постукування звичайним молотком. Поступово пошкоджену ділянку буде випрямлятися.

Якщо вм'ятина з'явилася на крилі автомобіля, відкрийте багажне відділення і видаліть обшивку. Це дозволить забезпечити більше вільного простору для роботи. Після огляду вм'ятини на крилі виконайте ті ж дії, які описані вище для дверей. Досягніть, щоб із зовнішнього боку кузова поверхня стала якомога більш рівною.

Усунувши дефект, пополіруйте зовнішню поверхню кузова в ушкодженому місці, загрунтуйте і пофарбуйте відповідної за кольором фарбою. Це дозволить майже повністю видалити навіть найдрібніші сліди пошкоджень. Але якщо вм'ятина виявилася дуже серйозною за розміром, цілком можливо, що виправити її повністю без сліду у вас не вийде. У такому випадку краще піти на додаткові витрати і довірити обробку пошкодженого кузова професіоналам.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: