» »

Як перевірити діод тестеромЯк перевірити тестером. Діод - найпростіше напівпровідниковий пристрій. Використовується для випрямлення змінного струм в постійний, для блокування і обмеження напруг, а також для освітлення та індикації. Перевіряють працездатність діода мультиметром з функцією перевірки діодів.

Як перевірити діод тестером

Перед перевіркою елемента, виключіть його з електричної схеми, оскільки зовнішні ланцюги можуть викликати перекручування вимірювань. Перед дотиком висновків елемента і приладу руками торкніться заземлення, щоб зняти накопичився в тілі заряд статичної електрики. Чутливі елементи здатні вийти з ладу навіть від такого заряду. Увімкніть на мультиметри (тестері) функцію перевірки справності діодів.

Доторкніться щупами тестера до обох виходів елемента. При цьому важливо дотримати потрібну полярність. Червоний щуп тестера підключайте до позитивного виходу діода (анода), чорний щуп - до негативного висновку (катоду). Щоб знайти катод на діод, огляньте уважно обидва виходи елемента. Смужка біля одного з них позначає катод. Не торкайтеся руками металевих частин щупа тестера і висновків діода.

Зніміть показання мультиметра. Потім доторкніться червоним щупом приладу до катода, а чорним до анода і зніміть свідчення ще раз. Якщо при першому знятті показань тестер видав значення, близьке до нуля (але не рівне), а при другому зашкалив, діод справний. Якщо тестер зашкалив при обох зняття показань, діод несправний. Відбувся розрив всередині елемента. Якщо при обох зняття показань тестер показав нуль, значить діод замкнуло накоротко.

За відсутності цифрового тестера з функцією перевірки діодів, проведіть тестування за допомогою омметра або аналогового (стрілочного) мультиметра. Для цього включіть прилад в режим вимірювання опорів з максимально можливим межею. Підключіть червоний щуп тестера до анода, а чорний до катода перевіряється елемента. Прилад повинен показати незначний опір. Після зміни висновків місцями тестер повинен показати нескінченно великий опір.

Для світловипромінюючих діодів правильність підключення та перевірку справності виконують візуально.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: