» »

Як зняти стопорне кільцеСтопорне кільце застосовується для кріплення різних елементів на вали і осі редуктора і двигуна автомобіля. Внутрішнє використовується для кріплення на отворі, зовнішнє - для кріплення на валу. Іноді в процесі ремонту автомобіля доводиться розбирати деталі, в яких є такі кільця, зокрема, при заміні підшипників в ступицах коліс.
Як зняти стопорне кільце
Вам знадобиться
  • - знімач стопорних кілець;
  • - знімач підшипників;
  • - лещата;
  • - молоток.

Зніміть стійку передньої підвіски автомобіля. Встановіть деталь в лещата. За допомогою молотка вибийте маточину. Замініть підшипник. Для цього звільніть внутрішнє стопорне кільце, злегка вдаряючи молотком по частині підшипника в ступиці. Зніміть стопорне кільце підшипника знімачем стопорних кілець. Він являє собою ручний інструмент, схожий на пасатижі зі знімними прямими або загнутими кінчиками. Якщо у вас немає його під рукою, то для зняття стопорного кільця можна скористатися двома викрутками відповідного діаметру.

Вийміть підшипник знімачем підшипників. Вибийте його частину, що залишилася в ступиці. Це можна зробити за допомогою оправлення відповідного діаметру. Очистіть всі деталі від старого мастила, тонким шаром літолу змастіть всі внутрішні поверхні. Встановіть внутрішнє стопорне кільце знімачем стопорних кілець, а потім новий підшипник в корпус поворотного кулака.

Встановіть зовнішнє стопорне кільце в гніздо кулака. Запресуйте маточину в підшипник до упору, при цьому опора повинна фіксувати внутрішнє кільце підшипника, інакше його можна пошкодити. Встановіть назад стійку передньої підвіски автомобіля. Перевірте кути установки коліс.

Для заміни підшипників в задніх маточинах зніміть колесо, в якому треба його поміняти. Після зняття гальмівного барабана вийміть сальник за допомогою викрутки. Вийміть внутрішнє кільце внутрішнього підшипника. Зовнішнє кільце зовнішнього підшипника потрібно вибити молотком, ударяючи ним по слюсарній борідку. Також за допомогою молотка і борідка випрессуйте і зовнішнє кільце внутрішнього підшипника. Очистіть всі деталі, змастіть їх нової мастилом для підшипників, встановіть в маточину зовнішнє кільце внутрішнього підшипника, використовуючи відповідну за розміром оправлення.

Запресуйте таким же чином в маточину зовнішнє кільце нового зовнішнього підшипника. Встановіть змащене внутрішнє кільце внутрішнього підшипника і сальник. Після того як ви надягнете гальмівний барабан на цапфу, закріпіть внутрішнє кільце зовнішнього підшипника шайбою і гайкою маточини. Встановіть колесо на місце. Перевірте кути установки коліс.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: