» »

Як очистити скла автомобіляДля безпечного водіння важлива хороша видимість, тому за автомобільним склом потрібен ретельний догляд. При його незначному пошкодженні може виникнути потреба у ремонті, а в більш серйозному випадку буде потрібно замінити автоскло. Тому потрібно очищати скла регулярно, дотримуючись прості рекомендації. Так ви зможете скоротити витрати на утримання вашого автомобіля, і вам довго не знадобляться ні полірування, ні заміна скла.

Як очистити скла автомобіля
Вам знадобиться
  • - чиста тепла вода;
  • - губка або ганчірка;
  • - засіб для очищення стекол автомобіля

Для очистки не дуже брудних стекол можна обійтися без використання хімії, вимивши їх чистою теплою водою за допомогою губки або ганчірки. Для більш ефективного миття ви можете використовувати спеціальну ганчірку для автоскла.

Щоб видалити більше значні забруднення, використовуйте хімічні засоби для очищення стекол. Вони допомагають в очищенні бруду, жиру, слідів від комах. Придбати очищувачі для скла можна в будь-якому магазині автозапчастин.

Під час тривалої поїздки на стеклах залишаються вуличний бруд, жири, частинки піску, диму, смоли, кіптяви і т.д. Хімічні забруднення важко або неможливо відмити водою або простими засобами для миття скла, т.к. вони міцно утримуються на склі.

При очищенні стекол високого ступеня забруднення застосовуйте миючі засоби, спеціально призначені для цього. До їх складу входять поверхнево-активні речовини (ПАР), розчинники і різні активні добавки. Ці високоактивні препарати перед нанесенням необхідно розбавити водою у співвідношенні 1:5.

Наприклад, ви можете використовувати спеціальний миючий засіб - «Автоочиститель-2 стекол», яким можна вимити скло вручну, або додавши його в омивач. Існує також склад «Автоочиститель стекол». Його не слід використовувати для миття скла автомобіля, оскільки він призначений для звичайних вікон.

Для очищення можна використовувати спеціальний засіб «Нітхінол». Нанесіть його на поверхню скла за допомогою м'якої дрантя або вати, а потім протріть сухою папером або ганчір'ям.

Останнім часом популярні чистячі засоби для скла в аерозольних балончиках. Одне з таких засобів - «Секунда 75», за допомогою якого ви можете легко очистити скла автомобіля зовні і зсередини (в салоні авто при палінні від диму сигарет на склі утворюється нікотиновий наліт).

Якщо у вас тоновані автомобільні стекла, мийте їх так само, як і звичайні. Однак при цьому не слід використовувати абразивні миючі засоби та миючі щітки.

У мороз існує найбільший ризик зіпсувати автоскло, в такому випадку може знадобитися поліровка. Щоб цього уникнути, краще мати в автомобілі аерозоль для розморожування, за допомогою якого можна без пошкоджень видалити зі стекол лід, а також вирішити проблему із замороженим замком. Не використовуйте для цієї мети скребки, інакше можна подряпати скла.

У зимовий період рекомендується застосовувати «Авторазморажіватель» в аерозольному балончику. З його допомогою ви легко видалите лід і іній зі скла (для цього нанесіть засіб на попередньо очищену поверхню скла, відтанула скло протріть сухою тканиною), а також уникнете подальше обмерзання (для цього нанесіть тонким шаром аерозоль). Потім плівку розморожувача видаліть вологою тканиною або ганчіркою.

Також під час зими посилюється знос двірників, тому бажано їх очищати якомога частіше, не менше 1 разу на день. Автоскло прослужать довше, якщо забирати на ніч додому двірники, щоб їх очистити і просушити. Не використовуйте двірники, на яких є прилиплі частинки льоду, оскільки це зашкодить лобове скло вашої машини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: