» »

Як замінити підшипник задньої маточиниДля установки ведених або ведучих коліс на автомобілі використовуються маточини, які, в свою чергу, кріпляться на вісь обертання підшипниками. Розглянемо, як виконати заміну підшипника задньої ступиці.

Як замінити підшипник задньої маточини

Приготуйте необхідний інструмент: плоскогубці, викрутку, торцеву голівку «на 24», два знімача - один для випрессовкі підшипника, а інший універсальний. Після цього потрібно послабити болти потрібного вам заднього колеса і включіть першу передачу. Під передні колеса встановіть противідкотні упори, потім за допомогою домкрата підніміть автомобіль і поставте опори під задню частину. Акуратно зніміть заднє колесо, на якому потрібно провести заміну.

Зніміть гальмівний барабан, разом з яким відбудеться від'єднання сальника, кілець внутрішнього підшипника і внутрішнього кільця зовнішнього підшипника. Проведіть витяг з маточини внутрішнього кільця внутрішнього підшипника, а потім за допомогою борідка і молотка вибийте зовнішні кільця обох підшипників.

Ретельно очистіть внутрішню порожнину маточини від мастила і перевірте поверхню на наявність тріщин, сколів, зносу. Заодно огляньте колодки і гальмівний механізм. Якщо ви помітили якийсь дефект, то краще замініть пошкоджену деталь. Після цього ретельно змастіть нутрощі маточини спеціальним мастилом для підшипників.

Знайдіть оправлення або металевий круг відповідного діаметру і з його допомогою запресуйте зовнішнє кільце в маточину. Не забудьте покласти в порожнину маточини приблизно дві чайних ложки мастила. Аналогічно встановіть зовнішнє кільце внутрішнього підшипника і запресуйте сальник, попередньо поставивши на місце внутрішнє кільце. Пам'ятайте, що сальник необхідно міняти при кожному знятті, не економте на цьому.

Помістіть гальмівний барабан на своє місце і встановіть внутрішнє кільце зовнішнього підшипника. Не забудьте попередньо протерти і змастити вісь. Закрутіть шайбу і гайку маточини, після чого встановіть колесо і зробіть регулювання підшипників.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: