» »

Як самому замінити маслоЧас від часу кожному власникові автомобіля доводиться міняти масло в двигуні. Схема заміни масла зазвичай прописана в інструкції з експлуатації транспортного засобу. Ви можете виконати таку процедуру самостійно, не звертаючись в майстерню. Важливо лише дотримати правильну послідовність дій і бути акуратним.
Як самому замінити масло
Вам знадобиться
  • - масло;
  • - новий масляний фільтр;
  • - ємність для відпрацьованого масла;
  • - пластмасова або металева воронка;
  • - набір ключів;
  • - електричний ліхтарик;
  • - чиста ганчір'я;
  • - гумові рукавички.

Уважно ознайомтеся з рекомендаціями по заміні масла, викладеними в інструкції заводу-виготовлювача. Ви дізнаєтеся, як часто потрібно міняти масло в двигуні вашого автомобіля, а також зможете підібрати конкретний тип масла, відповідає марці машини.

Огляньте двигун автомобіля, щоб визначити тип масляного фільтра і його розташування. Переконайтеся, що ви без зусиль зможете помістити під автомобіль ємність для зливу старого масла. Для зручності проведення операції по заміні масла слід заїхати на естакаду або підняти автомобіль на домкратах.

Відшукайте місце розташування зливного отвору, через який здійснюється видалення старого масла. Огляньте піддон картера двигуна і підберіть до нього ключ відповідного розміру. Для роботи вам також знадобляться ключ для масляного фільтра, воронка, ємність, захисні рукавички, дрантя і кишеньковий ліхтарик.

Заженіть автомобіль на естакаду і встановіть його на ручне гальмо. Переконайтеся, що машина розташована надійно і не зможе самостійно зрушити з місця. Вимкніть двигун і деякий час почекайте, коли масло охолоне. Зніміть всі кришки, що закривають доступ до двигуна.

Помістіть ємність для зливу старого масла під піддон картера. Ключем звільніть пробку, повертаючи її проти годинникової стрілки. Почніть відгвинчувати пробку рукою. Дійшовши до кінця, приберіть руку в сторону, підставивши під отвір ємність для зливу старого масла. Слідкуйте, щоб масло не бризкало по сторонам, а стікало безпосередньо в ємність. Коли все масло стече, встановіть на місце пробку.

Підготуйте новий масляний фільтр, завдавши на гумову прокладку тонкий шар масла. Переконайтеся, що фланець фільтра не має пошкоджень. Демонтуйте старий фільтр і встановіть новий на його місце. Дрантям очистите всі поверхні від патьоків масла.

Через воронку залийте нове масло в масляний фільтр. Встановіть кришку фільтра. Приберіть використану ганчір'я та інструменти. Увімкніть двигун, не збільшуючи його обертів. Переконайтеся в тому, що нове масло не тече. Перевірте рівень масла в системі і при необхідності відрегулюйте його.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: