» »

Як замінити заднє колесо на велосипедіВелосипеди - надійний колісний транспорт. Звичайно, поломки іноді трапляються. Якщо потрібно замінити заднє колесо, роботу можна виконати самостійно. Як правило, це необхідно зробити, якщо пошкоджена шина або обід колеса.

Як замінити заднє колесо на велосипеді
Вам знадобиться
  • Велосипед, нове заднє колесо, комплект інструментів

Якщо ви вирішили замінити заднє колесо велосипеда, визначитеся з тим, які гальма встановлені. Саме від цього залежить послідовність ваших дій.

Якщо гальма дискові, особливих операцій не потрібно. А ось ободниє гальма знадобиться спочатку розтиснути. Якщо цього не зробити, то ви просто не зможете зняти заднє колесо.

Якщо на велосипеді встановлені гальма V-Brake, необхідно почати зі здавлювання колодок. Це дасть можливість зняти дугу. Стискати треба в місці кріплення троса. Для виконання даної операції особливих зусиль не потрібно.

Переверніть велосипед догори ногами, встановивши на кермо і сідло. Попередньо варто зняти навігатор, дорожній комп'ютер або інше цінне обладнання.

Перед виконанням робіт необхідно подбає про ручці перемикання швидкостей і ручці гальма. Підкладіть під них м'яку тканину. Це захистить прилади від пошкодження.

Якщо встановлений гідравлічний гальмо, не варто тримати велосипед перевернутим тривалий час. Можливо, що міняти колесо ви будете довго. Пам'ятайте, що в гідравліку при цьому може потрапити повітря. Якщо це сталося, необхідно прокачати гальма.

Процедура очищення гідравлічних гальм досить трудомістка. Звичайно, можна не прокачувати гальма, але тоді вони не будуть працювати належним чином. Цього допустити не можна.

Заднє колесо велосипеда закріплено на осі. Кріплення зустрічається різне, від його виду залежить послідовність ваших дій. Якщо кріплення гайкові, для роботи потрібно пара ключів. Затисніть гайку, відкрутіть другому іншим ключем.

Повністю вивертати гайку не потрібно. Зробіть кілька оборотів ключем. Після цього колесо виймається досить легко.

Якщо говорити про ексцентрики, то зняття колеса буде ще простішим. Вам буде потрібно лише відвернути його важіль. Після цього необхідно покрутити проти годинникової стрілки. Можна знімати колесо.

Пам'ятайте про ланцюг, що проходить через систему перемикання швидкостей велосипеда. Акуратно зніміть її із зірочок, залишивши у рами.

Візьміться за колесо і потягніть його вгору, воно вийде без зусиль. Зверніть увагу на наступний момент. Якщо на велосипеді встановлені дискові гальма, при знятому колесі не потрібно натискати на їх ручку. Справа в тому, що такі маніпуляції приводять до стиснення колодок.

Послабте колодки. Тільки після цього займіться установкою колеса. Повертаючи заднє колесо на місце, виконайте всі дії у зворотному порядку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: