» »

Як зняти задні амортизаториЩоб перевірити справність задніх амортизаторів, різко натисніть на заднє крило. При справному амортизаторі кузов, не розгойдуючись, повернеться в початкове положення. Якщо корпус буде здійснювати коливальні рухи на пружинах, значить амортизатор несправний і підлягає заміні.
Як зняти задні амортизатори
Вам знадобиться
  • - стандартний набір інструментів;
  • - оглядова яма, естакада або домкрат.

У салоні автомобіля або в багажному відділенні в місцях кріплення амортизатора до кузова видаліть декоративну обробку або оббивку. Демонтуйте гумові накладки зі склянок амортизаторів. Після цього відверніть гайку кріплення амортизатора, утримуючи його шток від провертання. На ряді автомобілів задній амортизатор можна зняти без виконання будь-яких робіт в салоні або багажному відділенні.

Заздалегідь встановіть автомобіль на яму або естакаду. Загальмуйте машину стоянковим гальмом, поставте упори на колеса і перевірте, виключене чи запалювання. Якщо оглядової ями або естакади немає, зніміть заднє колесо і підійміть задній міст (важіль задньої підвіски) за допомогою домкрата. Це необхідно для того, щоб до моменту початку роботи пружина амортизатора була стиснута. Відкрутіть болти, що кріплять нижню частину амортизатора до заднього моста або важеля підвіски. Витягніть амортизатор і його втулку. Після цього відкрутіть болти, що кріплять амортизатор до кузова і витягніть його з-під автомобіля.

У більшості конструкцій амортизатор демонтується разом з опорною чашкою, гумовою подушкою, пружиною підвіски і захисним гумовим пилюжником. Щоб відкрутити чашку від амортизатора, необхідно відвернути кріпить її гайку. Одночасно слід плоскогубцями утримувати верхню частину штока, щоб гайка НЕ ​​проверталася разом з ним.

Заміну одного із задніх амортизаторів рекомендується робити разом з другим незалежно від його стану. Це необхідно для того, щоб усунути дисбаланс кузова, який неминуче виникне після заміни. У разі заміни передніх амортизаторів це правило не має сенсу, так як на передніх амортизаторах дисбалансу не виникає.

Всі різьбові з'єднання при демонтажі обробіть рідиною WD-40. При наявності заднього стабілізатора поперечної стійкості, можливо, доведеться відкручувати балку стабілізатора від стійок амортизаторів. Іноді для зняття задніх амортизаторів доводиться від'єднувати гальмівні шланги або шланги регуляторів тиску.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: