» »

Як долити дистильовану воду в акумуляторАКБ (акумуляторна батарея), мабуть, одна з найважливіших частин в обладнанні автомобіля. Вона відповідає за запуск двигуна в будь-яких умовах, за всі електричні вузли і прилади. На інжекторних моторах від правильності роботи акумулятора залежить і стан ЕБУ (електронного блоку управління двигуном), тому що при електронному уприскуванні палива, АКБ вирівнює скачки напруги, які з'являються в процесі роботи генератора.

Як долити дистильовану воду в акумулятор
Вам знадобиться
  • Дистильована вода, шприц, скляна трубка діаметром приблизно 5мм, зарядний пристрій від 0.05-1.5А.

Для початку потрібно виміряти рівень електроліту. Для цього потрібно відкрутити пробки на верхній поверхні акумулятора (добре підійде широка викрутка), вставити скляну трубку розміром з кулькову ручку в один з відсіків і занурити її на дно. Затулити пальцем верхній отвір трубки і витягнути її назовні, рівень електроліту в трубці дорівнює рівню в батареї (норма 13-15 мм), якщо вище, то варто висмоктати зайвий електроліт шприцом, нижче - значить, пора долити дистильованої води.

Засмоктати чисту воду в шприц і долити по 5-10 мл в кожен з шести секцій батареї. Таким чином, домогтися потрібного рівня електроліту в акумуляторі.

Взяти спеціальний зарядний пристрій, підключити його до батареї, не закриваючи пробки. Це потрібно у випадку, якщо буде перебір електроліту, йому буде куди витекти. Спершу рази 3-4 зарядити і розрядити АКБ для відновлення ємності. Після чого виставити струм на пристрої для заряду в 0.1А і стежити за напругою на клемах. Не можна допускати закипання або перегріву акумулятора, при необхідності зменшити зарядний струм. Нормальна напруга при повному заряді повинно бути 13.9-14.5В. Далі зменшити струм до 0.05А і продовжити заряджати. Якщо протягом наступних 2:00 напруга залишається незмінним - припинити заряджати!

Закрити кришки. Для більшої надійності вистояти батарею приблизно 12 годин. Після чого почати експлуатувати. Акумулятор готовий до роботи!

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: