» »

Як визначити, троїть чи двигунСвоєчасна турбота про двигун автомобіля - запорука того, що ви не опинитеся далеко від цивілізації у зламаній машині. Неабиякою проблемою в роботі авто можуть стати неполадки з одним з циліндрів, що призводять до трійнят двигуна. Якщо ви поставили собі завдання самостійно визначити, троїть чи двигун вашої автомашини, зверніть увагу на наступні моменти.

Як визначити, троїть чи двигун
Вам знадобиться
  • - автомобіль;
  • - хороший слух.

Прислухайтеся до роботи двигуна під час їзди і згадайте, який звук був раніше. Зауважте, чи не став двигун працювати нерівно, не плавають чи обертів. Спробуйте розігнатися і визначити, «тягне» чи автомобіль так, як раніше, чи не втратив він потужність. Якщо ви відчули деякі з цих ознак у своєму автомобілі, задумайтеся про ретельний технічному огляді і ремонті, швидше за все, двигун троїть.

Встаньте близько вихлопної труби і прислухайтеся до звуку роботи двигуна. Якщо ви почуєте рівномірно помітне «бу-бу-бу», характерне для «Троя» двигуна, не поспішайте робити висновки, оскільки причиною поганої роботи може бути просто замерзання робочих частин. Прогрійте двигун деякий час і ще раз послухайте. Якщо звук не змінився, значить, двигун троїть.

Спробуйте такий спосіб. Під час поїздки різко натисніть педаль акселератора і розженетеся. Прислухайтеся: якщо двигун не відразу відреагував, а спочатку «забубонів» (звук «бу-бу-бу-бу-буууууууу), швидше за все, з одним з циліндрів щось не в порядку, тобто, двигун троїть.

Заведіть машину. Постарайтеся відчути, як працює двигун на холостих обертах: якщо він працює нерівномірно, смикається, з «провалами», то, швидше за все, є проблеми з одним з циліндрів. Причини можуть бути різні, в тому числі і троение двигуна, проведіть повну діагностику і задумайтеся про ремонт.

Заведіть машину і відкрийте капот. По черзі знімайте ковпачки надсвечніков, відключаючи тим самим свічки від двигуна. Уважно слухайте звук мотора, якщо звук змінився, значить, з цією свічкою все гаразд, а якщо звук посутньо не змінився - проблема в цій свічці.

Якщо ви все-таки сумніваєтеся, троїть чи двигун, зверніться до досвідченого водієві або на станцію технічного обслуговування. Врахуйте, що ця поломка дуже серйозна й вимагає ретельного дослідження причин і негайного ремонту.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: