» »

Як перевірити зчеплення на машиніЯк перевірити зчеплення. Зчеплення - деталь автомобіля, яка відповідає за взаємодію двигуна і коробки передач. Складові частини зчеплення, як і більшість деталей автомобіля, перебувають під постійними навантаженнями. Незважаючи на досить великий ресурс роботи деталей зчеплення, воно потребує регулярної перевірки й обслуговуванні.

Як перевірити зчеплення на машині

Основними причинами, при яких виникає необхідність ремонту зчеплення, є підвищений шум при включенні зчеплення, ривки при роботі зчеплення,
неповне включення зчеплення (зчеплення «буксує»), неповне виключення зчеплення (зчеплення "веде").

Для перевірки стану зчеплення сядьте в машину, зведіть гальмо стоянки, відключіть музику та інші пристрої видають шум. Щоб не заважали зовнішні звуки, закрийте вікна та двері. Насамперед, понажимайте на педаль зчеплення з вимкненим двигуном. Педаль повинна натискатися м'яко, рівно, без провалів і скреготом. Якщо ви спостерігаєте підвищений шум і сторонні звуки, переконайтеся що вони йдуть не від пружини повернення педалі. Якщо у вашому автомобілі використовується привід зчеплення з тросом, шум може виходити від нього. Якщо є сторонній шум при натисканні, переконайтеся, що він йде не від коробки передач, в іншому випадку зчеплення потребує ремонту.

Заведіть двигун автомобіля, і, не включаючи передачі, знову натискайте на педаль зчеплення. Змінюється по мірі натискання педалі шерех або шум, може свідчити про знос вичавного підшипника зчеплення. У разі тросового приводу зчеплення, шуміти може зношений трос.

Для наступного тесту, переконайтеся, що у вас добре відрегульований ручне гальмо. Сядьте в автомобіль, максимально зведіть гальмо стоянки і заведіть двигун. Вичавіть до кінця педаль зчеплення і включіть першу передачу. Не вимикаючи стоянкового гальма, плавно відпускайте педаль зчеплення. При цьому не натискайте на педаль газу. Якщо в міру відпускання зчеплення, обороти двигуна починають значно падати, аж до заглохания мотора, зчеплення працює правильно. В іншому випадку, зчепленні не до кінця вимикається і потребує ремонту.

Щоб перевірити включення зчеплення, сядьте в автомобіль і заведіть двигун. На працюючому моторі, вичавіть до кінця педаль зчеплення. Через одну - дві секунди після натискання, включіть задню швидкість. Якщо передача включається рівно і без зусилля, зчеплення в порядку. Крім цього, на працюючому моторі, спробуйте перемикатися між першою і задньою передачею. Натисніть зчеплення і включіть першу передачу, не відпускаючи зчеплення, вимкніть швидкість. Відпустіть педаль зчеплення, потім знову натисніть і включіть задню передачу. Повторіть цикл кілька разів. Якщо перемикання відбувається плавно і без хрускоту, ваше зчеплення справно. В іншому випадку, слід перевірити корзину зчеплення і фрикційний диск.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: