» »

Як вирівняти вм'ятинуДля усунення невеликих вм'ятин з корпусу автомобіля від вас не потрібно великих зусиль. Якщо ж вм'ятина занадто велика або глибока, завжди можна вдатися до послуг фахівців авторемонтної майстерні. Однак з процесом виправки невеликих і середніх за розмірами вм'ятин ознайомитися буде не зайвим.

Як вирівняти вм'ятину
Вам знадобиться
  • - Дерев'яна киянка;
  • - Магніт;
  • - Чистий ганчірка;
  • - Саморізи;
  • - Плоскогубці;
  • - Дриль і тонке свердло.

Якщо ви помітили вм'ятину на корпусі вашого авто, спробуйте від неї позбутися механічним шляхом (рихтуванням). Досить додати ушкодженої ділянки близьку до вихідної форму, оскільки повністю відновити форму ділянки у вас навряд чи вийде. Всьому виною розтягнення металу на місці вм'ятини, що не дозволяє йому повернутися в свій початковий стан. Спробуйте зменшити рівень вм'ятини приблизно до 2-3 мм нижче початкового рівня поверхні.

Для початку забезпечте вільний доступ до зворотному боці вм'ятини на кузові. Тепер Рихта за допомогою дерев'яної киянки, починаючи з менш глибоких і закінчуючи більш глибокими місцями вм'ятини. Звичайний молоток тут не піде - він тільки викривить поверхню. Щоб запобігти «випинання» металу, щільно притискайте під час рихтування до зворотної сторони вм'ятини дерев'яний брусок.

Намагайтеся не потрапляти киянкою під час рихтування по рівних місцях на кузові, щоб не виникало нових вм'ятин.

Якщо у вас немає доступу до зворотному боці вм'ятини, дійте по-іншому: просвердлите декілька маленьких отворів в пошкодженій поверхні кузова в найбільш глибокому місці вм'ятини, після чого вкрутите в ці отвори саморізи так, щоб вони там добре трималися. Тепер починайте тягнути за капелюшки саморезов плоскогубцями, поки вм'ятина НЕ виправиться.

Небагато автомобілісти знають про те, що деякі вм'ятини на кузові можна досить просто виправити, використовуючи потужний магніт. Просто підведіть магніт до краю вм'ятини, а потім потягніть його на себе. Далі послідовно рухайте магніт по пошкодженій ділянці, поки той поступово НЕ виправиться. Так ви уникнете можливого пошкодження фарби.

Якщо ушкоджень фарби уникнути не вдалося, видаліть з поверхні колишньої вм'ятини все лакофарбове покриття, захопивши зайві пару сантиметрів по периметру пошкодженої ділянки. Тепер вам залишилося зашпаклювати, загрунтувати і зафарбувати ділянку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: