» »

Як робиться регулювання холостого ходуНа необхідність регулювання карбюратора вказують нестійка робота двигуна на холостому ходу або відсутність холостого ходу, підвищена витрата палива і як наслідок збільшення кількості СО у відпрацьованих газах, провали в роботі двигуна і поганий розгін автомобіля.

Як робиться регулювання холостого ходу
Регулювання холостого ходу проводиться на справному двигуні, з відрегульованими клапанами і правильно виставленому моменті випередження запалювання. Двигун повинен бути прогрітий до робочої температури, повітряна заслінка повністю відкрита, повітряний фільтр встановлений на місце.

Підготовчі роботи

Холостий хід регулюється одночасно з установкою мінімального рівня СО у відпрацьованих газах, тому для правильного налаштування необхідний газоаналізатор. Також буде потрібно тахометр і коротка шліцьова викрутка.

Якщо на регулювальних гвинтах карбюратора ще залишаються заводські пластмасові заглушки, то їх необхідно видалити. Для цього потрібно повністю викрутити гвинти, видалити з них заглушки і закрутити до упору.

Регулювання

Викриття гвинти приблизно на 3 - 4 обороту і приступите до регулювання. Спочатку гвинтом кількості суміші встановіть обороти двигуна на рівні 750 - 850 об / хв. При загвинчування гвинта обороти будуть збільшуватися, при відверненні - зменшуватися.

Далі вставте щуп газоаналізатора у вихлопну трубу і гвинтом кількості добийтеся показань приладу в межах від 1 до 1,5% вмісту СО. При загвинчування гвинта вміст СО зменшується, а при відверненні збільшуватиметься.

Так як при регулюванні гвинтом якості суміші обороти двигуна зменшаться, то гвинтом кількості відновите обороти до значення 900 об / хв. і знову перевірте рівень СО газоаналізатором. Якщо рівень СО вище 1,5%, то знову відрегулюйте гвинтом якості до необхідного значення.

Регулювальні роботи необхідно повторювати до тих пір, поки на холостих обертах двигуна 850 - 900 об / хв., Рівень СО не встановиться в межах 1 - 1,5%. Не можна опускати рівень СО нижче 0,4%, т. к. почнуться пропуски в роботі циліндрів і збільшиться рівень СН.

За відсутності газоаналізатора регулювання можна виконати тільки з використанням тахометра. Гвинтом кількості також встановіть обороти двигуна приблизно рівними 800 об / хв., Потім гвинт якості закрутіть до початку нестійкої роботи двигуна. Після цього відкрутіть назад гвинт якості приблизно на 1 оборот, не більше.

Якщо обороти двигуна впали, гвинтом кількості поверніть їх на колишній рівень і повторіть регулювання до досягнення оптимальних результатів. При такому регулюванні рівень СО встановиться на рівні приблизно 2%, що відповідає нормам.

Після завершення регулювальних робіт перевірте роботу двигуна, для цього потрібно різко натиснути на педаль газу до упору і також різко відпустити. Обороти двигуна повинні збільшитися без найменших провалів і потім, при відпуску педалі, встановитися на рівні холостих обертів.

Якщо двигун глухне або працює нестійкий, то гвинтом кількості трохи збільште холості оберти, але не більше 950 - 1 000 об / хв. Після цього регулювання карбюратора вважається закінченою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: